spiritus sanctus

  • 7822
  • 88
  • 18
  • 2
  • bugün

akp'nin 14 yıldır iktidar olmasının sebebi

tamamen yanlış pencerelerden yanlış şekilde değerlendirilen durumdur.

olay dinle falan alakalı değil, kimse kimseyi kandırmasın. allah'ın ne demek olduğunu bilen insan, kul hakkı veya yetim hakkı üzerine aslan kesilmez mi? vakıfta tecavüz edilen çocuklar, soma veya bilimum olaylar varken, egemen bağış bakara makara derken, artist gibi yolsuzluk üzerine zarf fırlatırken herhangi bir muhafazakarın vicdanının rahat olması mümkün mü?

sekülerlik, din falan bunlar değil mevzu.

akp'nin seçmeni 1980 öncesinde gençler üniversitelerde bir takım ideolojiler peşinde koştururken evinde oturup çekirdek çitleyen, çay demleyen kesim. çünkü akılları ermedi neyin ne olduğuna dair.

aşık oldukları kızları hep doktorlar mühendisler aldı. kafasını kullanan insanlar memur olup kendisini en azından kurtarırken onlar marabaydı.

mühendis, doktor görünce iki ellerini önlerine bağlar başlarını 40 derece yana eğerdi bu kesim.

taaaa atatürk döneminden bu yana 5-6 nesildir belki bu sinmiş eziklik, komşu kızı köy enstitülerinde fransızca öğrenirken kendileri cumaya gitmek zorunda diye en çirkin kadınlarla evlenmekten oluşan bu eziklik önce ibrahim tatlıses filmlerinde öfke haline dönüştü kendilerinde. elinde şampanya, güzel kıyafetler giyen, arabaya binen insanlara kin duymaya başladılar. o fiyakalı çocukları dövüp ellerinden kadınların alan ibrahim tatlıses filmleri ile masturbasyon yaptılar ilk önce...

1980 ler hızla geçti, kendilerinin ilk intikamını kenan evren aldı. gıkları çıkmadı pırıl pırıl çocuklar asılırken.

bastırılmış cinsellik, askerden gelir gelmez dayatılan istemediği insanla evlendirilme olayı, ataerkilliğin zihne en yoğun tecavüzlerini yaşarken bu kesim; hayallerini yaşayan insanlara her geçen gün daha da bilendiler. ama en çok sevgisiz büyütülen çocukları diğer ailelerdeki sevgiyi gördükçe bilendi. kendisi sopanın en hasını yerken, apartmanın üst katındaki çocuğa annesi "neden böyle yapıyorsun yavrum" dediğinde bilendi.

kendileri arasından kopup eskaza şehre kendisini atmış kuzenlerinden hikayeler dinleye dinleye 21.yy geldi ve sosyal medya ve banka kredileri ile "sınıf" farkı iyiden iyiye ortadan kalktı. arsalar para etmeye başladı ve daha çok gözlemleme şansına sahip olup, daha da kinlendiler.

şimdi bu kesim o nesiller boyu sürmüş eziklikleri yüzünden kendi yaşayamadıkları her şeyden nefret ediyorlar.

bu nefret; o kursaklarında kalan hayallerine karşı aslında. iyi ve güzel olan ne varsa ona karşı.

insanların her fikri tanrıyla bağdaştırıp kutsallaştırma huyu vardır. "muhafazakar" oldukları yalanı sadece buna karşı.

cumaya gidince muhafazakar mı olunuyormuş? cuma akşamı pavyona ebesi gider gibi?

geçelim bunları.

akp basbayağı siyasal zenci pornosudur. ne eksik, ne fazla. anlam yüklemenin alemi yok; türk tarihinin en başarısız ve aciz yönetimidir yoksa. açık ara. (bkz: #59607111)

devamını okuyayım »
03.04.2017 17:45