suppressed

  • delikanlı (439)
  • 856
  • 12
  • 2
  • 1
  • bugün

hq-9

dış politikası geri vitesler ile dolu hükümetin aynı haltı yiyip bu güzel teklifi geri çevirmesinden çok korkuyorum sözlük.

alınacak olan bir hava savunma sistemi devlet politikasını gelecekte çok etkileyecektir bu neden ile şu anda bulunan hükümet en iyi seçimi yapmalıdır ki türkiyenin devlet politikalarını olumlu yönde etkilesin. bakınız hükümet politikaları demiyorum, devlet politikaları diyorum.

know-how ile gelecekte yerli bir sistem yapabileceğiz her şeyden önce. bırakın bu sistem entegre olmasın natoya, 10 yıl sonra bizim ürettiğimizi entegre ederiz.

nato bu ihaleye karşı olduğunu açıkça belirtmekte ve benim bugüne kadar izlediğim akp dış politikası natoya hayır diyebilecek kıvamda değil. kıbrıs rum kesimi bize ait olan parselde bugün doğal gaz çıkartmak ile meşgul, yunanistan egede bulunan adalarımızı işgal etti bilmem duydunuz mu? aslında buna işgal denmez, kaptırmak denir. millete milli helikopter diye yutturmaya çalıştıkları t-129 atak helikopterini bugün satamıyoruz çünkü amerika izin vermiyor. neden? çünkü motor amerikaya ait. oğlum bunun tasarımı italyanın, motoru amerikanın biz niye milli helikopter diyoruz? ne yazık ki güzelim akp politikaları yüzünden. aynı şey altay tankı için de geçerli. tasarımı güney koreye ait, ana silah hyundai-rotemden e neden milli tank lan bu? kendi milletine bu kadar çok yalan söyleyen hükümet görmedim ben arkadaş. ya deseler teknoloji transferi yapıp kendimiz üreticez bunları 15 seneye kalmaz özgün tasarımlarımızı yapabilecek kıvama gelecez deseler tamam eyvallah ama sanki herşeyini biz yapmışız gibi pazarlayıp milleti hüloooğ diye bağırtmanın manası ne? doğru lan seçim yapılıyor hala ben bir an diktatör sistemine geçtik sandım. neyse, ne diyorduk?

öz geçmişi bunun gibi olaylar ile dolu bir hükümetin gidip çinden bu sistemi alabileceğini hiç sanmıyorum ne yazık ki. ha olurda alırlar, o imzaları atarlar olayı duyduğum gibi buraya gelir bu entrynin altına editimi basar, tükürdüğümü yalar bu yaptıkları işten dolayı takdir ederim.

devamını okuyayım »
27.10.2013 07:52