ucankurbaga

  • 2089
  • 8
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

vücut geliştirme

artık fiziksel sağlıktan ziyade zihinsel sağlık için yaptığım aktivite. ne demek istediğimi düzenli şekilde yapan anlar. disiplinli, iradeli insan işidir.

bunu mantıksızca eleştirenlerin argümanlarına göz atalım:

1) apaçiler, aptallar, boş insanlar yapıyor.

doğru. yapıyorlar. hayattaki pek çok aktivite gibi bunu da yapıyorlar. mesela bunlar da yemek yiyor, uyuyor falan. inanılmaz ama gerçek. yani bu o kadar saçma, yüzeysel ve birey olamamış insan eleştirisi ki, ciddiye alasım bile gelmiyor.

2) vücut geliştireceğine beynini geliştir.

haftada en fazla 3-5 saatini alacak bir olay. geri kalan vaktinde beynini geliştirmeni engelleyen ne?

3) protein tozu falan sağlıksız.

olabilir. kullanma? zorla ağzına sokan mı var?

4) kız tavlamak için yapılıyor.

doğru. bu amaçla başlayan çok kişi var. ama şahsen ben bu amaçla devam edip güzel bir noktaya ulaşan adama rastlamadım. yalnızca bu amaçla başlayanlar devam ettiremiyor, yeterli motivasyonları yok. çünkü dünyanın en güzel kadını için bile bu kadar zahmete girilmez. yaparsan kendin için yaparsın.

5) yapanlar estetik sınırı aşıp çirkinleşiyor.

sen geçme? estetik ol? vücudunun doğal sınırlarına ulaştığında zaten estetik gözükeceksin. ki bu doğal sınırlara ulaşmak da öyle yazıldığı gibi basit bir olay değil, yıllarını alır. çirkinleşen adamların çok büyük çoğunluğu bu sporu doğal yollar ile yapmıyor. yani o hallere gelebilmek amatörlerin başarabileceği bir şey değil. bu adamlar profesyonel olarak bu işi yapıyorlar, meslekleri bu. bundan para kazanıyorlar. doğru veya yanlış, beni de seni de ilgilendirmez.

yani artık elli bin defa yazılmış, çizilmiş burada bunların hepsi. hala utanmadan aynı şeyleri tekrarlayanlar var. madem beyin beyin diye sayıklıyorsun, o beynini biraz kullan ve bu sporu yaparsam bana artısı ne olur, eksisi ne olur diye bir düşün.

devamını okuyayım »
08.04.2017 00:32