whateverlolawantslolagets

  • ağır abi (456)
  • 770
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

80-90 bin tl verip vw golf almak

bana çok garip gelmiyor.

bu konuda sanki biraz mahalle baskısı var gibi. ben araba piyasasını pek bilen biri değilim. geçen ay araba aldık, arkadaş hangi arabayı alacağımıza karar verene kadar yaşadığım gerilimi ben bilirim. mesela bütçen x olsun diyelim, lan diyosun tamam bak bu paraya şunu alırız işte, güzel araba falan, hoop ordan bi fikir geliyor 'abi buna bu parayı vereceğine üstüne 10 bin lira koy bak bunu al bu çok süper araba' biraz düşününce mantıklı geliyor, bütçeyi arttırıp o arabayı alayım diyosun sonra beriki yerden 'abi manyak mısın o paraya bunu alacağına şu paraya bunu alırsın' falan diyorlar.

ne bileyim seçenek, alternatif falan o kadar çok ki. herkes çok şey biliyor tabi. öyle olunca da kafa karışıyor, insan çıldıracak gibi oluyor. bi aracın iyi donanımlara sahip bir paketine 80 bin lira vericeksin diyelim, en üst paketi almaya kalksan 100 bin liraya çıkıyor fiyat bu sefer 100 bin lira buna vereceğime şuna vereyim diyosun, ama o paket o aracın düşük paketi olduğu için 100 bin verdiğim arabanın bilmem nesi de olmayacaksa o zaman 120 bin lira vereyim 100 vermişken falan derken bu bi döngü haline geliyor. en son 190 binlik arabalara bakıp 'hay aq ya para olsa da şunu alsak' derken buluyosun kendini. araba lan bu. evlenmiyosun araba alıyosun abi. neye binmek istiyosan, paran da yetiyosa al geç. ha tabi bi günde git araba al demiyorum da neden herkes her şeyi çok biliyor, birbirini sürekli eleştiriyor bu mevzuda anlamış değilim.

gücüm kuvvetim yerinde olsa bugatti veyron alıcam mesela ben. ona da çıkıp 'abi buna iki buçuk milyon eu vereceğine, bak gel 3 ver şunu al' diyecek adam çıkacak. 'veyronlar yolu çok iyi tutmuyo yea :/' falan diyecekler belki de. o yüzden çok şeyapmamak lazım bence yoksa insan manyak olup çıkabilir.

devamını okuyayım »
08.12.2013 14:56