whateverlolawantslolagets

  • ağır abi (455)
  • 772
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

gazi üniversitesi diş hekimliği fakültesi

derslerini dinlemeden güne başlayamadığım über fakülte.

okula kaydolduktan sonra, okulun ilk gününde girişteki portmantoya mantığınızı asıyorsunuz, diploma alabilirseniz çıkışta geri veriyorlar. diplomalı çıkışlar sağdan, diplomasızlar ise soldan oluyor.

mesela arkadaşınız size diyor ki 'ankaraya gel de bi içelim senle ya uzun zaman oldu' e tabi adama perşembe finaller bitti deyince, memlekete gittin sanıyor adam. sanıyor ki sağda solda eğlencenin amına koydun, ana kucağı baba ocağı takılıyosun. ama öyle değil işte. öyle değil burda o işler. perşembe günü finalleriniz mi bitti, pazartesi bahar dönemi başlıyor.

müjdesi de var ama, pazartesileri ders 9.25de başlayacakmış bahar döneminde. diğer günler için;
8.30-17.00 (esnek çalışma saatleri)
prosedürü devam edecek tabi ki. ne sandın? hayır ne sanmıştın yani?

iki kere düşün derim ben. hani gençsin, seçiminden önce olur da aklına eser bi araştırayım dersin, buralara gelir bunları okursun, yok gene de bu okulu yazarsan, başına geleceklerden hiç kimse sorumlu değil. ona göre. sorumluluk kabul etmiyor adamlar. yok ben aklımı kaybettim vay efendim onurumla oynandı, gururum ayaklar altına alındı, ebem zikildi, dedem mezarda ters dönüyor, vız gelir tırıs gider. adamlar resmen insan olma güdünüzü dışarda bırakın, içerde olanlardan biz sorumlu değiliz diyor. allahın da siktir ettiği bir yer sonuç olarak.

hocaları falan çok bilgili çok kaliteli genelde. devlet okulu olmasa süper bir eğitim yuvası olabilirdi. ama sağlık politikası, döner sermaye, eğitim öğretim zevali derken insanı bugünlere getiriyor.

kolun koptu mesela, rapor al götür, devamsızlıktan düşmüyorlar burda. daha ne diyeyim lan.

dünyanın en kolay okuludur.

devamını okuyayım »
23.01.2012 05:06