witchking of angmar

  • 456
  • 20
  • 5
  • 0
  • dün

kültürlü ve zeki erkeklerin en büyük problemi

aslında cinsiyetten bağımsız problemlerdir ama başlık bu şekilde. neyse;

yalnızlıktır. sebebi de ortak paydada buluşabileceğiniz çok az insan olmasıdır.

tahammülsüzlüktür. insanların size aptalca gelen davranışları sizi çileden çıkarır. refleks gibi bir şey bu. istemli değil.

sıkılmaktır. karşı tarafın muhabbeti bir noktada sarmaz. sen bir konu açarsın o da karşı tarafı sarmaz.

yanlış anlaşılmasın bunları hava atmak için yada kendimi üstün gördüğümden yazmıyorum. içimi dökmek için yazıyorum. eşim dahil olmak üzere pek çok insan beni biraz asosyal zannediyor. bende isterim can ciğer dostlarım olsun, insanlarla sıkı fıkı olayım, ne bileyim köklü arkadaşlıklarım olsun. kaç yaşıma geldim ama olmadı, olmuyor. bunda biraz tek çocuk olarak büyümenin etkisi de vardır muhakkak. insanlara uyum sağlamaya çalışıyorum ama nafile. bazen sen bizi beğenmiyor musun diyenler, kavga edenler oluyor. mesele beğenmemek değil, uyum sağlayamamak. bazen entel diye dalga geçenler oluyor. geçsinler ne diyeyim.

aslında ufak bir çözüm buldum. insanlarla genelde mizah amaçlı muhabbet ediyorum. bu biraz sıkılmamı engelliyor. insanlarla ortak bir payda bulmamı sağlıyor. yoksa hayat bazen çekilecek gibi olmuyor.

etrafında hiç mi kafa dengi insan yok diyeceksiniz. var tabi ki. bir elin parmağı kadar ve genelde 10-15 yaş büyük insanlar oluyor ve bu sefer de kuşak farkından kaynaklı bazı sorunlar ortaya çıkıyor.

işin özü başlıkta tarif edilen insanın derdi bitmez.

devamını okuyayım »
16.07.2017 22:10