• muhafazakar türk siyasetçilerin ve etrafındaki olaylara hakim olduğunu zannedip sükûnetle konuşan genç şakoların ve faşoların kullanmayı çok sevdiği öbek, laf, her ne ise artık. bireylerin ayrı ayrı dünyalarının zenginliğinden bihaber, yapay samimiyetleriyle kendisine, ailesine ve çevresine vermeye çalıştığı şekille kime ne göstereceğini, neyin peşinde olduğunu çözemeyeceğimiz insanlardan çok duyuyoruz bu aralar. inş gibileriyle beraber bir birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günler mertebesine yükselir yakında.

biz kimiz ulan, bizi biz yapan değerler olmasa biz, ne olacaktık? bizi biz yapan değerlere koyayım, bize, bana bi şey olmasın.
  • issiz bir adaya du$sem yanima bizi biz yapan hangi 3 degeri alirdim diye hep du$unmu$umdur. neleri ozlerdim acaba, nelerin hasretiylen kavrulurdum? uygun nem ve sicaklikta uzun sure tazeligini muhteva edecek lahana sarmasina mi yumulurdum, anadolu insaninin o agir yuregini mi kordum cantama, ladik muzik'ten cektirdigim power hits 2014 complication cd'mi ayforuma yukler de mi vururdum yollara, ne kadar kalacagimi bilmedigim icin 32li tuvalet kagidi mi stoklardim, biraz da sen katar miydim a$ima??

bizi biz yapan degerlerin en birincisi 32li tuvalet kagidi alip yerle$ik hayata gecmemiz bence. gerci ben ne zaman 32li tuvalet kagidi alsam tayinim cikti. allah'tan batiya, daha batiya, en batiya cikiyo her seferinde. az daha batiya yol alsam macellan'a nazire yapip hassa uzerinden memlekete giri$ yapicam.

bir olalim, iri olalim, diri olalim, kiz alip kiz verelim, dugunlerde dilara calsin.
  • malca bir söylem. değerler bizi biz falan yapmaz, biz değerleri yaparız, üretir ve yeniden üretiriz, öyle babanın ruhundan oğulun ruhuna falan kalıtılmaz, toplumsal hafıza denen şey de maksimum üç nesildir zaten, uzun zamandır genellikle devlet eliyle biz "biz" yapılmaktayız, burada ve birçok ülkede, oysaki insan olmaktan başka buluşabileceğimiz bir payda yoktur, gelenek görenek kültür dil vs. güzeldir, ama hepsinin bizim olduğunu, hiçbirinin de bizim olmadığını bilelim.
  • son zamanların popüler reklam sloganı. bu temayla reklam filmi yapmayanı dövüyorlarmış.
  • vatan-toprak-aile-namus-atatürk-
  • kişiye, konuma ve zamana bağlı olarak değişkenlik gösteren değerlerdir.
  • türk reklamlarında geçen kıytırık ifade. bizi biz yapan değer dediği de komşunun tabağını dünden kalan dolmayla doldurup geri göndermek.
hesabın var mı? giriş yap