• bi konferans icin abd'ye gidiyorum. sans eseri tam da black friday'den uc gun once konferans bitiyor. simdi 3 gun daha kalsam airbnb'ydi, yemekti, yoldu vs. derken en az 250-300 dolar daha para harcayacagim. atlanta'ya gidiyorum bi de, oyle cok gormek istedigim bi sehir falan da degil acikcasi. benim esas merak ettigim acaba 250-300 dolari umursamadan black friday icin kalsam mi? laptop veya cep telefonu almayacagim ama iste ne bileyim diger elektronik ivir zivir veya kiyafet, iste mont, bot vs. alsam 250-300 dolar verip 3-4 gun daha kalmaya deger mi diye merak ediyorum.

aslinda tamamen salaklik oldugunu dusunuyorum suan icin ama bileti almadan once icime kurt dustu, bi burada sorayim dedim.
  • bu sene de yaklaşmakta olan malum gün. geçen sene fiyatların bindirim yapıldıktan sonra indirim yapıldığı söylendi hep, bakalım bu sene nasıl olacak. merak ettiğim n11'in 11.11 kampanyasında dağıttığı kuponlarla alışveriş yapmak, acaba (en azından türkiye için konuşuyorum) daha mı uygun oluyor?
  • türkiye’de uygulama şöyledir, önceki hafta özellikle hepsiburada güzel bir zam yapar, sonra reklamlar başlar ve fiyat takip etmeyen tüketici kazıklanarak kapanışı yapılır.
  • chrome yer işaretlerine aynı isimle klasör oluşturup almak isteyip indirimini beklemek zorunda olduğum ne varsa linkini eklediğim ve yolunu gözlediğim bir gün. allah kavuştursun.
  • eğer amazon.de'den alışveriş yapacaksanız camelcamelcamel.de adlı siteye ürünün linkini yapıştırıp gerçekten indirim yapılmış mı yoksa önce şişirilip sonra mı indirilmiş rahatlıkla inceleyebilirsiniz. ayrıca istediğiniz bir fiyat varsa onu yazıp, ürün o fiyatın altına düşünce size mail gelmesini de sağlayabiliyorsunuz. velev ki iple çektiğim gündür ve amazon gibi büyük siteler günün hakkını gerçekten vermektedir.

edit:imla
  • hotel ve havacılık sektörleri için de uygulanıp uygulanmadığını merak ettiğim indirim günü.
  • gelse de protesto edecek olanlarla dalgamızı geçsek.
  • amazon, ebay, aliexpress, gearbest gibi sitelerde iyi araştırma ile doğru ürünlerin kovalanması gereken indirim günü. türkiye'deki satıcılardan birşey beklememek lazım.
  • playstation mağaza indirimleri baslamış, saldırın dostlar....
  • almanya'ya yeni yerleşen biri olarak, ev eşyaları almak için geri sayım yaptığım gün.
hesabın var mı? giriş yap