• geçtiğimiz üç yıla oranla biraz boş geçecekmiş gibi görünen organizasyon, öyle ki henüz virtual ticket almadım, hatta alıp-almayacağıma bile karar vermedim. hele chris metzen'ın yokluğu apayrı bir travma yaratacak.

yıllardır filmle ilgili haberler bekliyorduk, nihayet filmi izledik, ancak henüz çok yeni ve ikinci filmin senaryosuna bile daha başlanmamış olabilir. world of warcraft legion daha yeni çıktı; yeni raid'ler haricinde önemli bir muhabbet dönmeyecektir, özellikle de bir sonraki expansion'la ilgili bir haber duymayacağımız kesin; starcraft için de aynı şey geçerli.

diablo tarafında çok uzun zamandır sessizlik var, belki onunla ilgili bir expansion falan açıklayabilirler ancak gözlemleyebildiğim kadarıyla millette fazla bir diablo heyecanı kalmamış, kimse merak etmiyor.

overwatch, hearthstone ve heroes of the storm ise hikayesi heyecanla beklenen, bir sonraki adımların gözlendiği oyunlar değiller, onlardan gelecek hiçbir haberin fazla etkisi olmayacaktır.

büyük ihtimalle uzun süredir üzerinde çalışıldığını bildiğimiz warcraft 3, starcraft ve diablo 2 remastered'larını açıklayacaklardır diye düşünüyorum, olursa süper olur.

bunların haricinde aklıma gelen bir şey yok, eğer yeni ip falan açıklamayacaklarsa-ki bu ihtimal %1 bile değil, olsa mutlaka bir şeyler duyardık- bu yılki blizzcon epey durağan geçecek gibi görünüyor; 2012'deki gibi "elimizde malzeme yok kanka, bu sene yapmayak bari" diyebilirlerdi ama para tatlı tabi.

edit: şimdi aklıma geldi, belki wow için legacy server'lar açıklanabilir.

(bkz: sübaneke işallaa yareppim işalla dinimiz amin)
  • 30$ vermeden nasıl izlenebileceğini çok merak ettiğim etkinlik.

30$ nedir ya?
  • underwhelming kelimesinin karşılığı olarak sözlüklerdeki yerini alacakmış gibi görünüyor şu ana kadar; geçmiş yıllardakine oranla sönük olacağı belliydi ama bu kadarını beklemiyordum, açılış panelinin en heyecan verici haberleri overwatch league ve diablo iii içerisinde ilk diablo'nun yaratılacağının açıklanmasıydı.

warcraft 3, starcraft ve diablo ii'nin remastered versiyonlarıyla ilgili bir haber gelmedi, wow'un neredeyse sözü bile edilmedi.
  • diablo'ya necromancer'ın gelişini duyurarak beni hayli mutlu etmiş etkinliktir. (bkz nickim) ama wow hakkında açıklama yapılmamış olması beni de üzdü. sombra'nın overwatch'a geleceği zaten belliydi hype'ı biraz fazla uzatılsa da, eğlenceli bir karakter olacak gibi göründü gözüme.

bu arada türkçe olarak açıklanan haberleri takip etmek isteyenlere:

http://www.simurg-gaming.com/…zzcon-2016-haberleri/
hesabın var mı? giriş yap