• acaba bunu yapan almanlar, bu fiyatlar hakkında ne düşünüyorlar gerçekten çok çok merak ediyorum.

yani imkan olsa da iki alman yöneticinin, ya da mühendisin aralarındaki konuşmayı kaydedebilsek..

"lan 30 bine mal ettiğimiz, 50 bine sattığımız arabayı 400 bine satıyor adamlar günter" gibi cümleler kuruyorlardır kesin diye düşünmekteyim.

400 bin lira lan 400 bin..

almanya'da bu arabanın 400 bin euro olduğunu düşün..hayal et.tahayyül et..

alman orayı yıkar..

biz ne yapıyoz abi? çalı çaputu, köydeki tarlayı satıp, üste krediyi de ekleyip illa alıyoruz..

lan şu arabayı yapan adamlardan 5 kat fakirken, 5 kat pahalıya alıyoruz şu arabaları..inanılmaz bir şey ya..inanılmaz..

ha olay sadece bmw değil tabii ki.

güya bu ülkede yapılan honda civic..nuh nebiden kalma atmosferik 1.6 motora lpg yi iteleyip, 105 bine satıyor..

bugün c sınıfı, yani aile arabası denilen bütüüün arabaların üst paketleri 100 bini geçti..

megane sedan dizel..donanımlı paket..117 bin..

117 ya..

türkiye lan burası.asgari ücreti belli..memur maaşı belli..işçi maaşı belli..

nasıl olabilir böyle bir şey..

ya ben gelir seviyesi olarak çook gerilerde kaldım, millet uçmuş..

ya da..bilmiyorum işte abicim..

bu kadar zor olmamalı hayat ya..

bu amk dünyasında bir ömür hakkımız var..o da bu çomarların arasına denk geldi amk..
  • bmw tarafından üretilen seri otomobiller.
  • bir playstation kullanıcısı olarak söylemeliyim ki oldukça beğendiğim araç.

gran turismo çıkınca alır yanlarız virajlarda.
  • ya müteahhit (daha doğrusu havadan para kazanan) aracı ya da şirket arabası olur bundan maalesef.
  • fakirlikte öyle seviyeye geldim ki reklamını görsem kapatıyorum biri araba konusunu açsa konuyu değiştiriliyorum. parası olan alsın tabi de ben de yok ağa. bunun en eski versiyonu falan var 1980 li yıllar ancak o alınabilir. yenisi icin arap şeyhi olmak lazım.
  • bu başlıkdaki taşak geçen argümanları yazan yazarları düşük iq'lü falan diye aşağılayanlar olmuş.

araç hakkında bilgi verme adı altında kendi sosyal ve ekonomik durumunu yayınlarsan taşak geçilir.

sebep olan entryde, araç tanıtımı alt metin haline gelmiş, esas konu yazarın kendi reklamı. ''bmw 5 serisi çok güzel ama pahalı almam o başka'' dan gayri bir aydınlatıcı bilgi yok araba hakkında.

ama test için özel davetle ve hangi lokasyona gittiğini, gerçekte ne marka arabaya sahip olduğunu falan eklemiş, bunların arasına bmw 5 serisini sokuvermiş.

araba tanıtımı görmese yutacak kişiler olabilir.

şimdi gidip ''simit'' başlığına ''kemer country'deki evimden çıktım, göktürk'e doğru dönerken köşede gördüğüm simitçinin tezgahında duran yuvarlak yuvarlak şeyler. susamlı. piyasada 1 ila 1.50 tl arasında bulunabiliyor. ama ben almam. ne alcam amk, her gün nusret'e gidiyom ben'' yazsam, haklı olarak diğer yazarlar tükürükle boğar.
  • bir türkiye cumhuriyeti nüfus cüzdanı kullanıcısı olarak bu arabaya sahip olmak için avrupalı'ya veya abd'liye göre yaklaşık 9 kat dezavantajlıyız. ama olsun bizimde duble yollarımız var.
  • mercedes önceden c serisinde yaptığı gibi e serisinde de düşük hacimli motoru piyasaya sürerek türkiye için bmw'nin önünü kesmiştir.
    260 bin tl'ye 1.6 motorlu da olsa yıldıza sahip olmak varken bu başlangıç fiyatıyla işi çok zor.
  • 1.5 motorlu 180 beygirlik versiyonu gelirse ki geleceği söyleniyor, mercedes'ten kat kat fazla satacak olan araba.
hesabın var mı? giriş yap