• buraya da yazayım:

conflicts sabahtan "oda tvnin haberi yanlışmış, düzeltme yapıyoruz" deyip resimlerin sansürsüzünü de yayındı:

[https://twitter.com/…icts/status/754201212271095808 https://twitter.com/…icts/status/754201212271095808]

correctıon: photos being reported by @odatv to be of a decapitated soldier are false.

bu askerin silahı belinde.

teslim olan askerlerin silahından tutun üstündeki herşeyi çıkardılar.

eleman demiş zaten nesi false diye:

@john1odea @conflicts @odatv ı think the issue is where & when they were taken.

dün paletlerle parçalananların adını anmazken, bu görüntüler üzerinden kafa kestiler die işid kasanların niyeti de belli
  • hıyanetin teorisinin yazıldığı ekşisözlük'te doğru mu yalan mı bilinmeden sabahtan beri goygoyunun çevirildiği olay. he anasını satayım boğazını kesmişler. polisin askerin olmadığı yerde bombalara rağmen geri basmayan, ahl'nin gkb'nin ankara emniyetin önünde askerlere tanklara karşı duran, o kadar ölü ve yaralıya rağmen darbecilere ve masum da olsa karşısında yer alan erlere karşı kendisinden ve eğitim düzeyinden beklenene göre minimal provokatif davranış sergileyen topluluk çomar, siz gezi sevdalısı polis düşmanı simit sat onurlu yaşacılar süpersiniz.

lan o aşağıladığınız adamlar sokağa çıkmasa belki sabaha kadar istediklerini alacaktı. eğer halk müdahale etmeseydi en hafif ihtimalle polis ve darbe karşıtı askerler toparlanana kadar ülke günlerce kaos içerisinde kalacak en iyi ihtimalde darbecilerden kurtulsak bile ekonomik krizle uğraşacaktık yıllarca.
  • he mk he kemerle dövenlerde yalan hatta 4.yü öldürdük sıra 5. de diyen de montaj zaten beyinsiz herif seni.
  • sorun bu değil ki dediğimdir . yalan olsun gerçek olsun. buna inanılabilir mi budur sorun olan. dün kafasını balkondan çıkaran ,evinde net olan ve azıcık kafası çalışan bunun yapılabileceğini gerek o insanların kof öfkesinden( ki ben nerde o orospu çocukları çıksınlar diye nara atanı gördüm ) gerek asker yardıma çağırdı diye elinde silahla ışidçi sıfatındaki adamların dur şuna bir sıkayım da rahatlayayım rahatlığımdaki herifin cinayetlerini izledik.
    sorun şu ki yalansa da akla çok uzak değil ve o çılgın zekanla anlayabileceğin gibi mal kardeş bunları götümüzden uydurmadık.
  • parallelerin cumhurbaşkanını kandırma yetenegi varken, 20 yaşında çocuğun paralellere kanmasına bu derece hiddetlenip öldüresiye dövmek nedir ?

demek adamlar bu işte başarılı... cumhurbaşkanı da kanabiliyor, 20 yaşında çocuk da.

el ele veríp, ülkeyi geri götürmeye çalışan, demokrasiden ayırmaya çalışan herkesin önüne dikilme zamanı.
  • kafa kesilmediyse sorun yok canım tabi askeri kemerle dövmek 4 tanesini öldürüp yerde bayılmış askeri döverek öldürmeye çalışmakta sorun yok bunlar gayet normal darbeden medet ummmadık ummuyoruz bunların tiyatro olduğu bu kadar barizken suçsuz günahsız zorunlu askerlik nedeniyle ve emre itaatsizlik edemicek durumdaki erlere bunu yapanların ve bunu gazlayan kişinin yanımızda yöremizde hele ki başımızda olmasını istemiyoruz halka saldıran askerleri elbetteki savunmuyoruz lanet okuyoruz lakin orada emir almış hayatı belki tüm geleceği tehlikede ki kişiler verdiği karar ile isteyerek sokağa çıkıp zevk için kalabalığı yanında gördüğü için askere saldıran ve onlardan bunu isteyen kişinin ne amaçla bunu yaptığı düzenlediği bu kadar belliyken halkta yaşanan kayıplar konuşulmuyor, ayrıca bu kişiyi ve sokağa çıkanları destekleyenler bayram ederken biz askerlerimiz için halkımız için üzülüyoruz ağlıyoruz
  • ha boğazı kesilmiş ha kafası ezilmiş, çok mu farklı?
  • inanmak istediğimdir, çünkü bugün ben dışarı çıktım ve insanlardan tiksindiğimi ve korktuğumu fark ettim. lütfen bu kadar iğrençleşmediğimizi ve türk askerinin böylesine aşağılanmadığını bileyim.
  • boğazı kesilen askerin fotoğrafı
    yalanlama olarak kullanılan ve aslında 2006 yılında trafik kazasında şehit oldu denilen haber linki

haberdeki kazada şehit olan asker: p.er ramazan sağlam
    gerçekten şehit olan askerimizin fotoğrafı

ne şehidimiz kafası kesilen askerimize benziyor,
    ne kamuflajları benziyor (kafası kesilen askerimizin kamuflajı 2009 sonrasına ait, askerimiz ise 2006 yılında şehit oldu),
    ne rütbeleri benziyor.

medya ise kafa kesenlerin üzerine gitmesi, aydınlatması gerekirken; örtbas edip, saklamaya çalışıyor.
hesabın var mı? giriş yap