• başta sürücüye allah'tan rahmet kalanlara sağlık diliyorum.ekşi sözlük'te genellikle trafik kazaları ile alakalı başlıkları özellikle takip ediyorum.sanırım ülkemizde araç kullanımı ile alakalı ciddi bir sıkıntı olduğunu bunun yaş,zenginlik,şehir ile alakası olmayıp ülkece bir sıkıntı içinde olduğumuz barizdir. kuralların özellikle araç içi sürücü ve yolcuların güvenliği ile alakalı ciddi bir şekilde bilinçlenme ve değişikliğe gidilmesi ayrıyetten ülkedeki tüm araçların olabildiğince düzgün denetimden geçmeleri gerektiği görülüyor. cidden üzülüyorum böyle durumlarda keşke elimden daha fazlası gelse. her zaman raylı sistemlerin ülkemiz için daha iyi olacağı düşüncesi ile yaşamaya devam edeceğim.
  • adamın babası, evladı ölmüş, videoyu görür de üzülür diye silin diyor andavallar.

ulan adamın kendisi düşünmemiş benim çoluğum çocuğum anam babam var insan gibi gideyim diye, sana ne oluyor öküz?

doğal seleksiyondur.

hız yapacaksanız göze aldığınız risklerin gerçekleştiği görüntülerdir.

edit: özelden küfür eden sevgili çomarlar; umarım en sevdiğiniz yakınınız böyle bir çomarın lüks aracı altında parçalanır, empati yeteneğinizi o zaman da görmek isteriz.
  • videonun paylaşılması elbette hiç hoş olmamış ama beni olumlu yönde etkilediğini itiraf etmek zorundayım.

son zamanlarda her hafta yaklaşık 800 km yol yapıyorum ve videodakinden çok daha kötü bir arabayla yolu boş gördüğümde hız sınırını aştığım oluyor. itlik olsun diye değil yani, eve-işe gitmek için ama... aması yok dostlar... basmayacam amk kanım çekildi şerefsizim.
  • araç kullanirken kişinin en büyük düşmanı aracına ve kendine aşırı özgüvenidir..ben nezaman kendi aracımi aldım ozaman ayarlarim bozuldu ilk başlarda 90 100 le şehirler arası max hız yapan ben daha sonra ortalama 140 160 arasi hızlarla kullanmaya başladım bunda en büyük etken herzaman kullandıgim yolları ve yollardaki radarların yerini iyi öğrenmemdi..hatta 3 sene önce memlekete dönerken 10 dk kadar 190 230 km ye kadar ciktim cikmakla kalmadim aynı anda telefonda kayda aldım..yani demem o ki kişinin trafikte en büyük düşmani yine kendisidir aşırı özgüven trafikte ölüme kadar götürebilir insanı..altımizdaki araç isterse trilyonluk olsun bir küçük taş yada yola fırlayan bir hayvan herseyi tersine çevirir..tamam ölen gider kurtulur ama ya geride kalanlar ne olacak anne baba es çocuk bunların hali neolacak yada allah muhafaza sakat kalma riski..siz, siz olun yalnız da olsanız araçta, sizi bekleyenleri düşünün ona göre kullanin bekleyeniniz yoksa küçük bir kaza sonrasi herhangi bir uzvunuzu kaybetme riskinizi düşünün..bu kazada da şu mübarek günde ölenlere rahmet geride kalanlara baş sağlığı dilerim..bayram arefesi büyük acı..
  • videoyu neden yayınladılar, neden sansürlemediler geyiğini bitirin! hayâtın gerçeğine sansür koymak dangalaklıktır.

bu araba tıra değil de alt segmentten bir arabaya çarpsaydı, diğer araçtakileri ölüme gönderecekti.

türkiye'deki en yüksek yasal hız 120 km/sa'dir*. görüntülerden aracın hızı limiti geçmiş gibi. en anlamadığım şey de yeryüzünde 200 km/sa gidilebilen yol var mı ki bu araçların bu hızlara çıkacak tarzda üretilmesine izin veriliyor. türkiye'de en yüksek hız 120 km/sa ise otomobiller bu hızı geçemeyecek tarzda üretilecek!

* http://www.kgm.gov.tr/…etr/trafik/hizsinirlari.aspx
  • duyargalar başlamış anında " silin " diye küfür etmeye, tam tersine ibretlik olsun diye yayılması gereken görüntülerdir.

trafik güvenliği açısından ders niteliğindedir...
  • kaza yapan aracın sahibi aslında ölen kişiymiş.oruçlu olduğu için arkadaşı kullanıyormuş... o arka koltukta uzanıyormuş...4 yaşında ve 8 aylık 2 çocuğu varmış..iş adamıymış çevresinde sevilen iyi biriymiş....üzücü detaylar..
  • linklerin kaldırılmasını talep ediyorum. bu görüntülerden çok daha beterlerini gördük, evet bunlar hayatın gerçekleri ama şu videoyu bu insanların anne veya babalarının izlemesi onlara yapılabilecek en büyük kötülük. karısı, çocuğu, kardeşi falan demiyorum, sadece anne babanın görme ihtimaline karşın kaldırılmalı.
  • kazazedeleri gösteren video var ama kaza anını gösteren video linkleri ölmüş. esas kaza anı videosunu paylaşacaksınız ki kim ne hata yapıyor, kazalar nasıl oluyor o konuda bir bilinç oluşsun.

kaza videosunda sansüre de karşıyım, bu haliyle bile bir kurtarma rezaleti olduğunu gördüm mesela, yıl nerdeyse olmuş 2020, bizde hala karga tulumba kazazede çıkarmaya çalışanlar var.

bu kazaları göre göre dikkatsiz, kemersiz, aşırı hızlı araba kullananlar da çok bariz trafik kuralı hatası yapanlar da var.
  • tır şöförünün yaşadığı travma ve korkuya çok üzüldüğüm kazadır.

o kadar hız yapıp başkalarının canını hiçe sayana üzülecek yürek bende yok sadece yakınlarına sabır diliyebiliyorum. bu arada araç sürücüsü an itibariyle hayattadır abant izzet baysal üniv. tıp fakültesi hastanesi yoğun bakımında tedavisi devam ediyor, durumu kritik.
hesabın var mı? giriş yap