• eski iğrenç trt yarışma programı klişesi. kitabın boş zamanda okunan bir kağıt tomarı olmadığını, okumaya zaman ayrılacağını idrak edememiş moron repliği.
  • bu cümleyi televizyonlarda sarfedenlerin sadece yarısı söylediklerinde samimi olsaydı can tanrıyar diye birisi olmazdı. dolayısıyla foolish kazanova'dan da mahrum kalırdık, sanırım..
  • ben daha küçücükken bu trt cevabı yüzünden biz türklerin dünyanın en kültürlü, en sanat fabrikası milleti olduğunu zannederdim. sonradan öğrendim ki sanat ancak bir toplumda aç kalma endişesi çok azaldığı zaman başlarmış, insanların ekmek kavgasından başka şeye vakit ayıramadağı toplumlarda birkaç şanslı kişinin uğraşabildiği bir nimetmiş. bizim insanlarımız da kendilerine "boş vakitlerinizde ne yaparsınız" diye sorulduğunda susup cevapsız kalmak yerine "kitap okur, müzik dinlerim" diyebilmiş.
  • adil izcinin hiddetleneceği bir önermedir. "boş vakitte kitap okunmaz, kitap okumak için zaman yaratılır" diyecektir.

(bkz: dün gece bir çılgınlık yaptım)
  • bir kamu kurulusunda diye devam eden cumle.
  • "müzik"li kısmını ise görmemiş, duymamış olmayı dilediğim cümle.
    (bkz: kader vurmuş bir de sen vurma)
  • bunu diyenler bunu da dediler.. *
    (bkz: kulaga hos gelen her türlü müzigi dinlerim)
  • ne kadar yalancı bir millet olduğumuzun en güzel kanıtıdır bu.

hangi kitaptan bahsediyorsun diye sorarlar adama. türkiye'de her 10bin kişiden sadece biri düzenli kitap okurken, türklerin geneli 10 yılda yalnız 1 kitap bitirebilirken "hobileriniz neler?" sorusuna başka cevap yokmuş gibi, çocukluktan itibaren bir şekilde empoze edilen cevap olma özelliğine sahiptir.

olan ciddi ciddi kitap okuyanlara olur bu esnada. ayda 5 kitap bitiren adam, hobilerini öğrenmek isteyen birine bu cevabı verdiğinde karşısındakinin kendisini işsiz güçsüz sanması adettendir.

onun da ötesinde, kitap okumak zaten boş zamanlarda yapılan bir aktivite olmamalıdır. vakit ayrılmalıdır kitaba ya, öyle höt diye okunmaz ki?!

müziği de arabada radyoda dinliyoruz işte dım tıs dım tıs. hiç değilse bi yerden bi yere giderken sessizliği bozuyo. o konuda da bundan öteye geçemediğimiz son 10 senede ortaya çıkan türk şarkıcıların kalitesinden belli.
  • bir hobisi olamamış kişi demeci
  • sıradanım demenin diğer bir yolu. ben de söylerim sık sık.
hesabın var mı? giriş yap