• son seçimlerden sonra, bulgaristan'ın yeni başbakanı olacağı kesin gözü ile bakılan, gerb'in lideri, bar kabadayısı kılıklı sofya belediye başkanı! volen siderov ile aralarında fazla fark yoktur. hatta seçim sonrası konuşmalarında borisov'u ilk kutlayan siderov olmuş, koalisyon için yeşil ışık yakar gibi görünmüştür.
  • bulgaristanda adeta bir obama coşkusu yaratmıştır. çok fazla beklenti söz konusu. volen siderov ile aralarındaki fark, türk oylarını da istiyor oluşu; zaten bulgaristanın kültür bakanı da artık bir türk ve boyko borisovun partisindendir.

kendisiyle ilgili beklentiler, organize suçlarla savaşıp kökünü kurutması yönünde. ayrıca yolsuzluk v.s gibi sebeplerle ab ile bulgaristan arasında çıkan sorunları da gidermesi bekleniliyor.
  • bulgaristan'daki türk ve çingene nüfustan oluşan kötü insan malzemesinin ülkedeki en büyük sorun olduğunu söylemiş olan aşırı sağa kayan politikacı. son olarak abdullah gül'e de saygısızlık yapmış.
  • (bkz: bate borisov)
  • twitter'a, yediği dönerin sosunu ipad'ine döktüğünü yazmış...ataka'lılar bu haberden saç baş yolmuştur muhtemelen!
  • bulgaristana bugüne kadar görmediği zamları yaşatan, bir söyleşide muhabirin patatese bile yüzde 200 zam yaptınız daha ne kadar dişlerini sıkacak insanlar sorusuna, yüzde 2000 olsa beni ilgilendirmez, patatesi kendimiz ekiyoruz, onlarda eksin cevabıyla bir başbakan olarak bir halkın ne kadar alakasız insanları bu koltuğa oturtabileceğinin göstergesidir..
  • istifa ettiğini/edeceğini açıklamış, neden olarak da "polisin insanları dövdüğü bir hükümetin lideri olmak istemiyorum. bizler onur ve itibar sahibiyiz" demiştir. dünyadaki herhangi bir ülkede hükümet düşer, yeni hükümetler kurulur, seçimler olur, yenileri gelir, gelen gideni aratır... icraatları hakkında, ideolojisi hakkında bir fikrim yok küçük çaplı araştırdığım kadarıyla muz cumhuriyetinin başbakanıyla benzer özelliklere sahip onur ve itibar dışında.

bu arada geçtiğimiz haftalardaki, hükümeti deviren halk ayaklanmasının sebebi elektrik faturaları.
  • "polisin insanları dövdüğü bir hükumetin lideri olmak istemiyorum." demiş ve istifa kararı almış başbakandır.

utanmadınız mı?
  • elektrik fiyatlarına yapılan zamları ve ülkedeki elektrik üretim-dağıtım tesislerinin yabancılara satılmasını protesto etmek isteyen halkı polise dövdürtmüştür. büyük ihtimalle bulgar halkını, türk halkı gibi, dayak yiyince pusacak bir millet sandı. ama yunanların daha önce gösterdiği gururlu duruşu bu sefer de bulgarlar gösterdi. polise rağmen, dayağa rağmen, kartal köprüsü kan içinde kalmasına rağmen protestolarını sürdürdüler ve zhivkov'un koruması borisov'u istifaya zorladılar.

şimdi de tutmuş, sanki polis kendi cebinde değilmiş, polisi halkın üstüne kendi salmamış gibi açıklamalar yapıyor utanmaz.
  • istifa ettikten sonra gündemi değiştirmek ve kendini mağdur göstermek için, bulgaristandaki türk lider ahmet doğanı kendisini öldürmeye çalışmakla suçlamış, fakat bu iddiası bulgar gizli servisi tarafından inkar edilmiştir, çürütülmüştür.
hesabın var mı? giriş yap