• bb döver ama bcs' un da gideri var her türlü.
  • biri elmadır (breaking bad) öbürü kökleri ve ucudur (better call saul).
  • bunu kıyaslayan maldır net. bcs da muhteşem bir dizi ok ama bb farklı bir seviye. hasan mezarcı ile hz isa'yı karşılaştırmak kadar abes.
  • orospu (bkz: skyler white) farkıyla (bkz: breaking bad) diyorum. ve şu anda bile geçmiş (bkz: better call saul) izliyorum.
  • son zamanlarda sözlükte gördüğüm bir hadsizlik üzerine bu karşılaştırmayı tekrar gözden geçirme kararı aldıran versus. şaka lan şaka. ne karşılaştırması. tamam bcs iyi dizi de yeni sevişmeye başlayıp duygu patlaması ile "sana aşığım", "seni seviyorum", "evlen benimle nuran" diyen ergen sevişgenler gibi coşmaya gerek yok. boşaldıktan sonra kendilerine gelirler ve bb önünde diz çökerek özür dileyip, aflarını isterler. zira bu hadsizlik artık sınırları zorlamaya başladı. utanmadan; "en iyi dizi", "bb'den bile daha iyi" demeye başladılar.
  • better call saul dizi tarihinin en iyi dizisidir. geçiniz bb ile falan kıyası
  • (bkz: dacia)
    (bkz: renault)

(bkz: dacia vs renault)
  • yapımcı (bkz: vince gilligan) better call saul için breaking bad'ten de iyi olabilir demişti. better call saul da izlensin, heyecanla beklensin diye söylemiştir tabi ama fena da gitmiyor açıkçası. yine de şimdiye kadar bir breaking bad olamadı ama belki de daha çok beğenenler vardır. ben breaking bad diyorum hala ama better call saul da geçerli bir dizi ve arada öyle büyük uçurumlar yok gibi. o yüzden bütün bölümleri izlemeden çok ağır eleştiriler yapmamak gerekir diye düşünüyorum. bi de sinematografik olarak ikisi de çok başarılı!
  • bcs unutulamayan lise askidir bb ise esindir çocuklarının annesidir
  • aynı evren, aynı başarılı karakter tasarımları, aynı belli belirsiz hissedilen ama hissedildiğinde yürek burkan humour, aynı derece ustalıklı senaryo dili. tüm zamanların en baba yan karakteri olarak ikisini de şereflendiren mike ehrmantraut..

farklar:

bb ana karakteri kesinlikle daha derin , asosyal ve zekidir. bcs ana karakteri daha eğlencelidir, sosyalliğine rağmen çuvallayandır fakat dipte gezinse de yeteneği sayesinde batmayan bir tiptir.

bb direkt en kriminal, en rezil heriflerle çalışan hayalet suçluyla sıradan bir amerikan kasabalısının sıkıcı yaşamı arasında son derece aykırı iki hayatı aynı anda yaşayan anti kahramanın öyküsüdür. bcs ise tutunmaya çalıştığı kaypak legal ve çakal dünya ile illegalite arasında gezinen hatta bu iki dünyayı kendini gizlemeden bağdaştırabilen adamın hikayesidir.

bb izlerken gerilimli tezatlara pis pis, hayranca gülünür arada. bcs seyrederken sık sık keyifle sırıtılır.

bb manyakça bir cesaretle, sıradışı bir beyinle gemilerin değil limanların yakılışıdır. bcs marketing için doğmuş azimli ve duyarlı bir serserinin bocalamasıdır, vartalardan yırtarken yeteneğini sergilemesidir.

bb suç operasıdır. bcs hukuk(suzluk) müzikalidir.

bb ayrı bir şeydir. neredeyse kusursuzdur. bcs şahane bir televizyon dizisidir.
hesabın var mı? giriş yap