• bir elmanın iki yarısına versus yapmak gibidir. saçmadır. versusu olmaz bunun.

izleme sırası şu şekilde olmalıdır

1-breaking bad (tüm sezonlar)

2- better call saul (ilk 4 sezon, 5 zaten daha yayınlanmadı)

3- breaking bad (tüm sezonlar)
  • bir elmanın iki yarısı değildir. breaking bad elmadır diğer dizi ise sapıdır.
  • yanlış ve saçma bir kıyaslama.
    aynı yönetmen ve çoğu aynı oyunculardan oluşmuş ardı ardına birbiriyle ilişikli iki dizi.
    bb olmasa bcs doğmazdı yani.
  • saçma falan olmayan versus. aynı dizi diye 2.sezon ile 3. sezonu kıyaslayamaz mısın? bunlar, 2. sezon olmasa 3.sezon olmazdı falan derler gerçi

not: boynuz kulağı geçti
  • bcs izlemeyenlerin hepsi “böyle kıyas mı olur? bcs kim ki bb ile kıyaslanıyor?” derler. bunda yanlış da yoktur. çünkü izlemeden önce ben de aynısını diyordum. ama emin olur dostlar, bcs en az bb kadar iyi! saul’un yanı sıra mike ve mike’ın etrafında gelişen olaylar ise diziyi çok başka noktalara taşıyor. belki de asıl tadı veren mike’ın etrafında gelişen olaylardır.
    bir de lalo salamanca diye bir karakter var ki.. tüm bb evreninin en iyi karakter olmaya adaydır.
    bana göre bcs ve bb aynı seviyededir.
  • breaking bad 35mm'yle çekildiği için sinematik etki olarak bcs'den onlarca kat daha kuvvetli bir yapımdır. ikinci sezondaki havuz sahnesindeki kamera açıları bütün bcs sezonlarını alt üst eder. o kadar büyük fark var.

senaryo olarak ise breaking bad klasik bir roman ayarında muhteşem bir yapımdır. her bir bölüm dahiyane tasarlanmıştır, tıpkı mr. robot dizisi gibi(onun kadar uç noktalara kaymasa da) her bölümde deneysel yanları(hele 2, 3 ve 4. sezonda bir sürü böyle bölüm var) vardır her bir sahnenin ayrı bir altmetni vardır. oysa better call saul'un bu kadar büyük bir hikayesi komplike bir senaryosu ve doğal hissettiren bir akışı yoktur, minimalist karakter zırvaları etrafında döner ve hiç kusura bakmayın gerçekçilik olarak breaking bad'in yanından dahi geçemez.

breaking bad baştan aşağı kült bir yapımdır, bcs ise izlemesi zevkli çok iyi bir dizidir ancak çoğu sezonu kült kategorisine sokulamayacak kadar sıradandır.
  • i'm not in vs, i'm the vs.
  • better call saul, breaking bad'in getir götürünü yapar,
    ki onu yapmaktadır.
    tali bir dizidir.
  • bcs ağır favoridir.
  • olmasaydı olmazdı versusu.
hesabın var mı? giriş yap