• kendini özellikle yazılım üzerine tutorial hazırlamaya adamış bir eleman. c, c++, java, python vs yanında her ne kadar yarım yamalak da olsa iphone ve android için uygulama geliştirme videolarına şuradan ulaşılabilir. geçmişte bu işe hangi amaçla başladığını bilemem fakat şu anda bu eğitim olayını çok daha fazla ciddiye alarak derli toplu çalışmalara başlayacakmış. ofisini kurmuş. eğitim videoları için çalışacak elemanlarını ayarladıktan sonra video atağına geçeceğinden bahsediyor. konuların kapsamını da arttırıyormuş. bu girişimiyle beraber eğitim videoları için harcadığı zamanı ve parayı arttırmasına rağmen hala videoları ücretsiz dağıtmaya devam edecek olması takdire şayan bir hareket. kendisi de zaten eğitim devrimi yapacağı iddiasında. izleyip görelim.
  • büyük hayır işleyen eğitim devrimcisi güzel insan.
    tonlarca javascript dökümanı buldum ama bu adam gibi anlatanına denk gelmedim henüz.
    adam öğretirken eğlendiriyor, bildiğin gülüyorum script'i yazarken.
    thenewboston adlı portalında bir sürü ücretsiz eğitimi var, yeni bir şeyler öğrenmek istiyorsanız yegane kaynaktır, hem öğrenir hem eğlenirsiniz.
  • thenewboston adındaki sitesi, youtube kanalı ile gönüllerde taht kurmuş hayırsever kodcu. bir insan yaptığı işi sevince böyle birşey ortaya çıkıyor demek ki. programlama gibi sıfırdan öğrenmesi zor ve zahmetli bir eylem muhtemelen ancak bu kadar öğretici ve takip edilesi yapılır. allah razı olsun kodcu kardeş.
  • youtube kanalı ve web sitesi ile gönlümde taht kurmuş abimiz. sağolsun işini severek yapıyor eğlendirerek yapıyor. ve bunların hepsini ücretsiz yapıyor.
  • super ve komik anlatimlariyla kompleks konulari bile ogrenmede zorluk cekmezsiniz. youtube'da dunya kadar tutorial izlemisimdir, suana kadar izlediklerimin icinde en iyi anlatan bu adam. hakkini veriyor anlatirken.
  • şu hayatta tanışmak istediğim ilk 3 kişi arasındadır bu adam. aşırı zeki ve aşırı komik bi herif. c++ derslerinin birinde constructorları anlatırken arkada itfaiye arabalarının geçtiği videonun sonunda o yaran sözleri söylemiştir. "ok guys don't forget to subscribe and i think i'm gonna go to help those firemen out there"
  • sitesi kapanınca, son bir yıldır twitter ve instagramda paylaşım yapmayınca kendisini öldü sandım. iyi ki github'a bakmışım. son commiti iki gün önce atmış.

https://github.com/buckyroberts
    https://www.reddit.com/…ts/89xngv/i_think_hes_gone/
  • 21.y.y efsanesi,hepimizin arkadaşı,diplomamda ismi bulunan bucky abi,ca'da bir şirkette head of engineering olarak hayatını sürdürmekte.miras bıraktığı birbirinden eğlenceli ve öğretici videolar (bkz: thenewboston) 2.35m aboneli youtube kanalından izlenebilir.(vloglarını şiddetle öneririm)
    hakkın ödenmez senin.
    god bless bucky roberts!
  • ilkokul beşinci sınıfta okurken ki sevgilisinin adı "kelsey"dir.
  • uzun bir aradan sonra geri dönmüş efsane, duygusal deha. yeniden sesini duymak beni sıradan cs öğrenciliği dönemi uykusuz sabahlarına götürüp bir nostaljik hissettirdi.
hesabın var mı? giriş yap