şükela:  tümü | bugün
 • tarzını ve sesini çok sevdiğim fakat hakkında hiçbir şey bilmediğim güzel sesli şarkıcı. biraz kenan doğulu havası var sanki.

  tınısı çok hoş şarkısı için;

  (bkz: buray-istersen)
 • yalın çakması.
 • bir spotify reklam ögesidir son zamanlarda.
 • bugün spotify'da denk geldim ismi şahsına münhasır bu şarkıcıya. albümün tamamı henüz yok ama teaserından anladığım kadarıyla çıkınca bomba gibi patlar eğer ben de ziyan olmuş bir yetenek avcısıysam. eğer patlamazsa da ziyanı yok, harcanmamışım demektir.
 • güzel bir isim olabilir.
  yazalım bir yere bunu.
 • oldukça anlamlı sözlere sahip istersen adlı parçası var.
  sanırım 2015'in yeni wonderkid'i arkadaş.
  tipini falan bilmiyorum ama sesindeki tını hoşuma gitti.
  bence buralar değerlenir.
  değerlenirse ben bu işi biliyorum. reklamda alırım yani
  öptüm kardeşimin kalbinden.
 • çevrenizde insanlarla spotifydan müzik dinlerken gül gibi playlistin ortasında birden çıkıverip hem bütün havayı dağıtan hem de reklam olduğu anlaşılana kadar bunu mu dinliyorsun bakışlarına maruz kaldığınız şahıs. evet premium değilim.....
 • çilek kokusunda çalan püsküllü belam şarkısı sayesinde ismini ilk kez duydum ki meğer youtube da patlamış. hele unutmuş çoktan şarkısını ferhat göçer'den daha güzel söylediği bir video var ki izlenmeli. kıskanç ferhat çok söyletmemiş ama delikanlıya.
  biraz da kutsal bilgi kaynağına hakkında bilgi eklemek istersek.

  --- spoiler ---

  doğu akdeniz üniversitesi kompozisyon bölümü mezunu olan ve master derecesini university of glamorgan’da müzik prodüksiyonu ve ses mühendisliği üzerine tamamlayan buray, yaklaşık 15 yıldır müzikle iç içe yaşıyor.

  avustralya’da tanıştığı söz yazarı ve besteci gözde ançel ile birçok şarkıya imza atanburay, başta ferhat göçer’in “unutmuş çoktan” şarkısı olmak üzere; ömür gedikve selim gülgören gibi sanatçılara da çeşitli besteler verdi. bir yandan da melbourne’daki stüdyosunda ilk albümü “1 şişe aşk” için çalışmalarını sürdürenburay, şimdi de albümün habercisi olan ilk şarkısı “istersen” ile müzikseverlere merhaba dedi!

  1984 kıbrıs lefkoşa doğumlu sanatçı; haluk levent, kuzey, rober hatemo, soner arıca, hazal, gökhan tepe, berksan, izel gibi birçok sanatçıya kıbrıs konserlerinde gitarist olarak eşlik etti. solistliğini üstlendiği “sensitive vibrations” grubuyla ve “acoustic ceremony” projesiyle birçok konser veren buray, geniş ve modern ingilizce repertuvarı ile büyük ilgi gördü. 2004 yılında “united boyband” grubunun solisti olarak kıbrıs eurovision elemelerinde 125 yarışmacı arasından finale kalan ve ingiltere royal alexandra palace’da konser veren buray, 2008 yılında “yanayım” adlı şarkıyla hızlı bir çıkış yapan babutsa grubunun albümündeki çoğu şarkıya aranjörlük yaptı ve gitar çaldı. kıbrıs’ta birçok sanatçının albümünde aranjörlük yapan genç yıldız, kktc’deki sayısız televizyon programının orkestra şefliği görevini de üstlendi.

  sözleri gözde ançel’e, bestesi de buray ve gözde ançel ikilisine ait olan“istersen”in düzenlemesi de buray’ın imzasını taşıyor. akustik ritimleri ve buray’ın kendine özgü vokaliyle sıcacık bir aşk şarkısı olan “istersen” bugün tüm radyolar ve dijital platformlar aracılığıyla dinleyicilerle buluştu. şarkının lirik videosu da bugün youtube’da burayvevo kanalı üzerinden müzikseverlerin beğenisine sunuldu
  --- spoiler ---.
 • doksanlı yıllardan bu yana duyduğum en iyi düzenlemelerden diyebileceğim parçalara imza atan isim.

  ismini ise bur ve ay olarak ayırdığımızda ekime elverişli olmayan ya da tomurcuk ay gibi anlamlar çıkıyor, biraz garip iki kelimenin bir araya gelmesiyle oluşmuş diyebiliriz.
 • spotify reklamı geldiği zaman geldi yine ismini .... tepkisi verdiren, aşk acısı çeken liseli türk kızı olsam çok beğeneceğim büyük ses sanatçısı.