• bu sezon 2.lige çıkmak için en önemli aday olan takım. koçları şemsettin baş'tır. bu seneki transferleriyle 2.lig ayarında takım oluşturdular.

kadro:

pg: serhan kavut - onur sonsırma
    sg: oğuzhan sungur- mehmet ali yatağan - kerem gülmez
    sf: cihad şahin - mete doğan
    pf: salih uğraşan - can uzun
    c: melih kapucu - okan özpamir - yiğit emre mirza
  • tofaş efsanesini yaşatsa bursa şehrini coşturacak takımdır
  • bu sezon gösterdiği mükemmel performansla 1.lige yükselmiştir. ancak asıl işimiz şimdi başlıyor. 1.lig tecrübesi olan 2-3 tane yerli ve 2 tane kaliteli yabancıyla seneye de şampiyonluğa oynayacağımızı düşünüyorum. yönetim gereken takviyeleri yaptığı takdirde taraftar zaten her zaman olduğu gibi takımın arkasında duracaktır.
  • geçen sezon euroleague'de oynayan dejan borovnjak ı kadrosuna katan takım
  • bu sezon çıktığı türkiye basketbol 1. ligi'nde normal sezonu 4. sırada tamamladı ve play-off çeyrek finali'nde afyon belediyespor'u eleyerek final grubu'na yükseldi. 4 takımdan oluşan bu grupta ilk iki maçını kaybetti. sezon büyük oranda bitmiş gibi görünürken önce deplasmanda acıbadem'i devirdi, sonra da içeride sakarya'yı yenerek tekrardan iddialı hale geldi. sırada eskişehir deplasmanı var, oradan çıkarılabilecek bir galibiyetle son maç final haline gelecek. iş oraya kalırsa içeride acıbadem'i bir şekilde yener bu takım. sezona başlarken play-off yapması bile beklenmiyordu bursaspor'un, futboldaki kaosun tam tersine bu şubede tamamen bir bütünleşme söz konusu şu an. gayet kısıtlı bir bütçeyle muazzam işler yapıyor şemsettin baş, umuyorum ki bu peri masalı devam edecek ve iki maç sonra süper lig'e yükselecek bursaspor. bu arada bu sezon bursaspor durmazlar adıyla yarıştığını da eklemek gerek.
  • son 11 maç da 11 galibiyet aldı.müthiş performansla devam ediyor.semsettin baş hem karakterli hem savaşan bir kadro kurmuş.yolun sonu üst lig olacak inşallah
  • üst lige yükselirler mi bilmiyorum ama şu an lig lideri karesi'yi yok etmekle meşguller. bir ara skor tablosunda 43-12'yi gördüm. ilk yarının bitimine üç dakika kala da durum çok farklı değil, 45-19.
  • çeşitli dış etmenlerin etkisi olmaz ise sezon sonu şampiyon olup süperlige yükselecek takım. 3 senedir tbl' de şehir şehir dolanıp cefa çeken taraftarını, umarım bu sene üst lige çıkarak sevindirecektir.
  • biraz öne şampiyonluğu resmen garantileyerek, önümüzdeki yıl basketbol süper ligi'nde oynamaya hak kazanmış takımdır.

büyük emekler verildi, tb2l'de çekirge'de başlayan serüven, artık avrupa'ya açılma hedefiyle ilerlemeye devam ediyor.
  • sonunda transferleri başlatmış süper ligin yeni ekibi.
    (bkz: allerik freeman) , (bkz: chris jones)
    ilk maç tofaş'la.
    bu sezon iç saha maçlarını bursa atatürk salonu'nda değil de tofaş spor salonu'nda oynayacak takım.
hesabın var mı? giriş yap