der meister

  • azimli
  • hırçın golcü (278)
  • 2186
  • 63
  • 26
  • 1
  • bugün

isveç

ülkede aşırı sağın yükselme sebebi, ülkeyi mültecilerin üzerine yapmak için adeta can atan beyinsiz yöneticiler ve bu aptallığa çanak tutan vatandaşlardır. dünyanın hiçbir yerinde halklar, gruplar, insanlar aynı tornadan tek tip olarak çıkmaz. "isveç artık çok faşist ühühü" diye ağlamak yerine sorulması gereken şudur: ne oldu da bu insanlar aşırı sağa yöneldi? kusura bakmayın ama "zenciler neden kızlarımızı sikmiyor" temalı reklamlar yapılan ülkede aşırı sağın yükselmesine de, aşırı sağcılara da kızamazsınız. bu bir çeşit reflekstir çünkü.

şu videoda da the guardian'ın muhabiri olacak salak karı, sdu'nun bilmem nesine soruyor: e abd'de, birleşik krallık'ta herkesin inancına göre okullarda/iş yerlerinde yemek veriliyor, sence bu isveç'te neden yapılamasın/yapılmamalı?

abi ben anlamıyorum bu multi-kültürel düşkünlüğünü. hayatımda bu kadar aptalca bir şey görmedim. en büyük başarısı hayatta kalmak olan adamların bir değil iki değil on binlercesini neden ülkemde isteyeyim veya neden müslümanlar istiyor diye okulda onlara uygun yemek çıkarayım? beğenmiyorsa siktirsin gitsin, sanki bana 600 yıldır o coğrafyada yaşıyor da ayrımcılık görüyor. kaldı ki bahsi geçen ülkelerden birinin adı amerika "birleşik" devlet"ler"i, diğerininkinin de "birleşik krallık" diye bir nanesi var. 4 milyonluk isveç'le kendi bok yemiş emperyalist düzenini mi kıyaslıyorsun pezevenk? sen o hintlilere, müslümanlara, afrikalılara affedersin ama sike sike bakacaksın evet. isveç'in böyle bir zorunluluğu yok. teeee dünyanın tepesinde bi' yer lan isveç, kiminle ne işi olur isveçlilerin?

emin olun isveç aptal gibi önüne geleni ülkeye almayıp kalifiye göçmenleri topluma entegre etmeyi deneseydi, aşırı sağ yükselmezdi. çünkü ortada "göçmen sorunu" olmaz, ülkeye alınan göçmenler isveçlilerle kaynaşabilip topluma adapte olabilirdi. ama yok, nerede ipe sapa gelmez adam var doldurun ülkeye. ondan sonra "isveç faşist olüyür :((" diye ağlayın. ne olmasını bekliyordunuz? bizim buradan salyamızı akıttığımız topraklarda yaşayan insanlar, kendi ülkelerini sizin kadar düşünmeyecek miydi? diyorum ya, şundan %100 eminim: isveç planlı programlı bir iş yapsa, anlamsız bir şekilde dünyanın her yerinden mültecileri ülkeye doldurmasa, şu an sdu'nun esamesi okunmazdı.

bunlar isveç'in daha iyi günleri. açıkçası sikimde de değil; yansınlar, su veren itfaiyenin hortumunu sikeyim. daha önce de defalarca yazdım: kalifiye adamları köpek gibi süründüren ülke, şov yapmak için yüz binlerce mülteci alıyor. sen "oo multikültürellik çok güzel yea" diyorsan, işinde gücünde insanlara üç günlük turist vizesi için böyle takla attırmazsın. gidip isveç'te torbacılık yapacak, ikea önünde adam bıçaklayacak eritreliyi alırsın ama burada 20 sene okuyan, isveççe öğrenen insanlara burun kıvırırsın.

beter olun valla. ulan mülteciler, siz de bu aptal kekoları sikmezseniz adam değilsiniz ha. gösterin kendinizi. huzur ve düzen bozmaya, adam bıçaklamaya, tecavüze aynen devam. aslanlarım benim. bu aptallar insanlıktan anlamıyor, siz de anladıkları dilden konuşun.

isviç çık fişist :(((

***

edit: alın şuradaki kısa yazıyı okuyun. anahtar cümleleri ben ekliyorum,

"sweden's leftist establishment and media believe a cornerstone of their perfect society is multiculturalism: large scale immigration from some of the poorest, most backward nations on earth. swedes who disagree with that plan risk being labeled racist, fascist, even nazi."

""we had a perfectly good country," ıngrid carlqvist, a journalist said. "a rich country, a nice country, and in a few years' time, that country will be gone."

the logic should be really simple to understand, yet many have difficulties grasping it: ıf you import the third world, it's what you'll get."

***

görüldüğü üzere, adamların, iq'su deniz seviyesinin biraz üzerinde olan herkesin anlamlandırmakta güçlük çekeceği sapık bir üçüncü dünya ülkesi fetişizmi var. tamamen temelsiz, anlamsız, isveçlileri ikinci plana iten aptal bir multi-kültürellik fetişizmi. şimdi bazı gerizekalılar çıkıp, "ya orası isveçlilerin mi ki, dünya toprağı orası, tabii ki eritrelilerin de hakkı var :((" diyecek, o yüzden daha fazla sinirlenmeden susayım ben.

hala isveçlileri faşist olmakla suçlayan varsa,

sen isveç'te doğmadın. isveç'te büyümedin. iyi veya kötü, gidebileceğin bir ülken var. atıyorum x ülkesi vatandaşısın ve isveç'te bu yüzden zırlayabilecek kadar da kültürün var. bana neden ülkemin yemeği verilmiyor, neden ülkemdeki gibi barzoluk yapamıyorum diye isveçlilere sitem edebiliyorsun. bu durumda sana "siktir git" denmesi ırkçılık değildir.

kendine hümanist diyen aptallar bunu ne zaman anlayacak bilmiyorum ama ülkelerde, çoğunluğun borusu öter. eritreli bir adamın evini yakmak ırkçılıktır fakat ısrarla isveçlilerle, isveç kültürüyle münasebet kurmayı reddedip kendi cemiyeti içerisinde yaşayan, isveç'te küçük eritre kurmaya çalışan adamı sepetlemek isveç'in ve isveç vatandaşlarının, legal yollarla yapılması halinde, en doğal hakkıdır.

bomba patlayacak korkusundan bugün okuluna, işine gidemeyecek adamlar gelip burada bana isveç'in mültecilerini savunuyor. aptal herifler. diyorum ya işte umarım bu mülteciler falan sizin gibilerin başına bela olur hep. çünkü siz tinerciden, teröristten daha tehlikelisiniz.

devamını okuyayım »
21.03.2016 06:19