der meister

  • azimli
  • anadolu çocuğu (310)
  • 3572
  • 31
  • 6
  • 0
  • dün

2 aralık 2019 uludağ'da kaybolan dağcılar

cansız bedenine ulaşılan dağcının sevenlerinin başı sağolsun. bir şeyler öğrenebilmek için şu başlığa giriyoruz ama kendine tuhaf bir misyon yüklemiş bulunan bazı kişiler yüzünden vıcık vıcık duyarla karşılaşıyoruz. saldırmayın hemen; iki genç insan için verilen bu mücadele değil benim "duyar" olarak tanımladığım.

şuraya baksanıza. bir adamın cesedi bulunmuş, millet "kına yakın bir yerinize" yazıyor, "vicdansız köpekler" yazıyor. ulan şu başlıkta 3-5 tane gerzek troll var, 3-5 tane de "paramız gidiyür!1!!1" diye ağlayan dangalak var. geri kalan insanların "oh olmuş" veya "umarım ölürler" dediğini hiç mi hiç zannetmiyorum. rasyonel argümanlarla yaklaşıp da öldükleri yönünde tahminde bulunan insanlara bile demediğinizi bırakmamışsınız. kimsenin bu fikirlere ihtiyacı yokmuş... yapma ya? senin "umarım sağ bulunurlar" fikrine kimin, neden ihtiyacı var peki? babanızın malı mı sözlük, sizinle aynı fikirde olmayan yazmasın mı?

bir de şu "ailelerin morali bozulmasın" tayfası var... ya insanların eşleri, çocukları, ağabeyleri uludağ'da kaybolmuş. o insanların burayı okuyup burada yazanları umursayacaklarını zannedecek kadar ne yaşadınız siz? siz kimsiniz, sizin sikik entry'niz neden bu kadar önemli olsun? o insanlar zaten afad'la falan iletişim halindedir, haberler hepimizden önce onlara gidiyordur, eşi dağda kaybolmuş kadın sizin bu aptal şeylerinizi okuyup da ona mı üzülecek? hadi gerçekten okuyup üzülecek diyelim, zaten o yoğun acıyı yaşayan birine sizin yazdığınız entry mi koyacak? siz kimsiniz, kendinizi ne zannediyorsunuz?

gerçek şu ki hepimiz üzüldük ama birkaç gün sonra yaşamlarımıza devam edeceğiz. insanoğlu empati yapar. bu insanlarda kendimizden bir şeyler bulduk, "bunu biz de yaşayabilirdik" dedik ve üzüldük. bunu eminim ki bu başlığı okuyan, bu olayı bilen hemen herkes yapmıştır. ama biz 2-3 gün sonra hiçbir şey olmamış gibi yaşamaya devam edeceğiz. o yüzden şu başlık altında "mutlu musunuz şimdi!1!!" gibi aptal saptal şeyler yazanlar bu vicdan mastürbasyonunu bıraksın bence. siz en başta merhuma saygısızlık ediyorsunuz ama farkında değilsiniz. sizin sikik düşünceleriniz, "ben sizden daha duyarlı ve vicdanlıyım" reklamınız kimsenin umrunda değil. kimse size düşüncelerini onaylatmak, ne kadar üzüldüğünü ispatlamak veya göstermek zorunda da değil.

devamını okuyayım »