şükela:  tümü | bugün
  • karşınızdaki zatı muhteremin burnunu işaret ve orta parmaklarınızın arasına alıp, sıkıp çekerek gerçekleştirilecek eylem...beraberinde naber lan da denebilir. eylem sonrasında ortamdan uzaklaşmak fiziksel sağlığınız için faydalı olabilir.
  • kafa çekmek fiilinin burundan yapılanıdır. kafa çekmek için kullanılan materyal genelde alkol olurken burun çekmek için kullanılan materyal kokaindir.
  • işyerinde yan masadaki çalışma arkadaşınızın sürekli fırt fırt yaptığı eylem.
  • bir sure sonra bas agrisi yapar.
  • baş ağrısına ve burnun tıkanmasına sebep olabilecek gürültülü eylem.
  • bazı insanlara yakışıyor. yakışmayanlardan değil, yakışanlardan bahsetmeliyiz. onlar özel insanlardır. burunlarıyla gündeme gelirler ve sevilirler. yalnızken asla burnumu çekmem. etkilenecek birileri olmalı.
  • (bkz: fırk fırk)
  • toplu taşıma kullanırken kulaklık takıp müzik dinleme sebebim. çevremde bu sesi duyduğum zaman nefesim kesiliyor, uyuz oluyorum. şu hayatta ağız şapırdatmaktan sonra en uyuz olduğum ses. sosyal hayatımı bazen etkiliyor. dışarıda otururken yan masada oturan biri sürekli burun çekiyorsa dikkatim dağılıyor bir süre sonra onu takip etmeye başlıyorum. bir sonraki burun çekme sesi ne zaman gelecek onu tahmin etmeye çalışıyorum.
  • her sinavimda muhakkak arkamdaki sırada oturan kişinin yaptığı ve beni çıldırttığı.
    yalnız 3 aydır sümüklü geziyorum ve ortamların nefret edilen burun çekeni ben oldum.
    ya alerjik bir şey ya da allah belamı verdi.