• 14.06.2018 tarihinde türkiye'nin çeşitli yerlerinden satın alınan atlar ada'da karantina olmasına rağmen bekletildi ve maltepe iskelesinden büyükada'ya doğru yola çıkarıldı. olayı görüntüleyen hayvanseverler faytoncular tarafından saldırıya uğradı.
    güya ruam hastalığından ada karantinaya alınmıştı yersek. faytoncular odası başkanı hıdır ünal çok istiyorsan sen faytonları çekebilirsin.
    yeter ya birileri fayton sefası yapacak diye atlar ölüyor. biraz vicdan o katledilen atların kanlarında boğulun.
    şikayet için:0216 382 46 60?

olayın duyurulduğu twitter hesabı
  • buna artık dur demek gerek. artık büyükada'da arap turistler dışında kimse faytona binmiyor. türk halkı gereken tepkiyi koydu. yetkililer de gerekeni yapsın.
  • faytona binme atlar ölüyor
    faytona binme

bir canlıya eziyet ederek üzerinden gelir sağlayan kişi pisliktir, lağımdır.

faytona binen de.
  • hayvanlar insanların kölesi mi? nasıl bir mantıkla bunu meşru kılıyorsunuz? ve dahası seçimden önce vadettiğiniz hayvan hakları yasası ne alemde? neyi bekliyorsunuz, neyi, neyi?
  • fotoğraflardan bir deri bir kemik olduğu görülen atlar.

bu hayvanlar yaz sıcağında sırf birileri keyif yapsın diye saatlerce ağırlık taşıyacaklar. muhtemelen şiddet görecekler. şartlara daha fazla dayanamadıklarında da güneşin altında can verecekler her zaman olduğu gibi.

bu fotoğrafları çeken 2 kişinin de faytoncular tarafından darp edildiğini ekleyeyim. o atlara neler yapabileceklerini düşünün.

çok zor değil şu istismarı yasaklayıp elektrikli faytona geçiş yapmak. şu vahşet için yıllardır gösterilen onca çabaya rağmen vicdanlı bir tane yetkili çıkıp da düzenleme yapamadı. yazık.

bu hayvanların vebali faytoncular, faytona binenler, istismara göz yuman yetkililer, kısaca suça ortak olan herkesin üzerine olsun!
  • bu hayvanları kurtarmak, önlem almak için söz verenler neler yapıyorlar çok merak ediyorum.
  • gerçekten çok merak ediyorum söz verenler şu an ne yapıyorlar?

istedikleri konularda anında kanun tasarısı ya da teklifi verenler nerdesiniz?
  • gerçekten kadın başıma bütün arkadaşlarımı ve ne kadar gönüllü varsa toplanıp adaya gidip bütün faytoncuları sopalarla dövmek istiyorum.
  • hayatımda hiç faytona binmedim, binenleri de anlamadım. atlar ile yakınlık kurmak istiyorsanız gidip at çiftliklerinde onların yüzlerini sevip, üstüne biner sporunuzu yaparsınız bu da hayvana zarar vermez ki atların ne kadar asil hayvanlar olduğunu yüzlerce yıldır atalarımıza ve bizlere sağladığı yararları en iyi bizim bilip bu kutsi hayvana ona göre muamele etmemiz gerektiğini düşünüyorum hülâsa bütün hayvanlar değerlidir her birine aynı muamele gösterilmelidir zira onlar yaratıcının sessiz kullarıdır, inanıp da bu dünya üzerinde onlara eziyet edenlerden muhakkak ki âlem-i âhirette hesap soracaklardır.
hesabın var mı? giriş yap