• müthiş olay. bir yandan sevindim bir yandan da duygulandım.

buz devri filmlerinin yaratıcısı blue sky studios, şirketin kapanması ardından bir veda videosu yayınladı ve meşhur sincap scrat sonunda palamutu yedi.

kaynak
  • duygulandım…

buz devri izlediğim ilk animasyonlardan biriydi hala en sevdiklerim arasında. elveda koca yürekli tembel sid, elveda yakışıklı mamut, elveda karizmatik diego. sizi hiç unutmayacağım.

edit: bu arada türkçe seslendirme ekibi orijinalinden daha iyi. yapımı arşa çıkartan ustalara da selam olsun.
  • ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. afiyet olsun.
  • üzüldüm.
    şimdi o da mı gitti neden kapanmış ki şirket.
  • sabah sabah gözlerimin dolmasına sebep olan haber.

sen yıllarca o palamut yüzünden dünyanın anasını sik, sonra böyle bitsin:(
  • öncelikle

(bkz: ona palamut mu deniyormuş)

sonrasında da bu olay resmen tom'un jerry'i yakalaması (ya da tam tersi miydi, hep karıştırıyorum ikisini), coyotenin road runner'ı yakalaması, avcının da bugs bunny'i yakalaması gibi bir şeydir. yakalamıştır, yemiştir ve bitmiştir işte. önemli olan yakalayana kadar geçen süreçtir.

kimi de derki, zirveye ulaşana kadar geçen süreç, zirveye oturduktan sonrasına kıyasla daha tatmin edici duygulara sahiptir.

hepimiz izledik, ama kaçımız tatmin oldu? bu muymuş demedik mi? dedik. duygulandık tabi ki, ama sonuç olarak izledik ve bitti.

elveda blue sky studios. elveda ice age. haluk bilginerli efsane dublajla izleyip gehen gehen gülmüştük sayenizde, stres atmıştık.
  • belki izlemeyenler vardır:

scrat uzayda
  • senelerdir bütün ice age serisi scrat'in palamutu yiyememesiyle başlayıp sürmüştü, her filmin başında ve sonunda bununla ilgili bir animasyon muhakkak vardı. en sonunda yiyebilmiş olması, hayatta her şeyin geçip gittiği ve yolumuza devam ettiğimizle ilgili gerçeği yüzümüze vurmayıp da başka ne yapıyor ki? :/
  • ülkedeki sıkıntılar yetmiyor gibi sincap scrat'a da üzüldük sabah sabah.
    ulan hiç mi iyi şeyler olmaz. neyse afiyet olsun kardeşim

elveda sid, scrat, manfred, diego
  • zamanlaması manidar... yıllardır bi fındık, fıstık, palamut uğruna dünyayı yaktı pezevenk. şimdiyi mi buldu yiyecek? ramazan ramazan çok ayıp etmiş. iftarı beklese ölür müydü yani? saygısızlık olarak kabul ediyorum ve hakettiği dayağı da tatması için güzide şehrimiz erzurum'u ziyaret etmesini öneriyorum...
hesabın var mı? giriş yap