• futbol, ingiliz dili ve ingilizlerin futbol fanatikliği üçlemesi konusu sayesinde ilk defa tanışmıştım kendisiyle. çok sevdiğim ceyhun aksoy ile beraber gelmişti dersimize. ikisi de üzerlerinde tişörtleri, kirli sakalları, kulaklarında küpeleri ve ellerinde kahveleri ile. bu nasıl bir konu, ne alaka demiştim. ama ceyhun hoca getirdiyse de, vardır bir önemli bir yanı diyerek kulak kesilmiştim. aklımdan hiç çıkmayan bir ders olmuştu. ceyhun hoca dahil olmak üzere herkes suratlarda bir gülümseme ile dikkat kesilmiştik. öyle eşsiz yorumlar, farklı bakış açıları vermişti ki can hoca; akademik hayatın da ilginç, can alıcı yanları olabilceğini anlamaya başlamıştım o zamanlar. sonrasında can hoca ile katıldığım bira sohbetleri de cabası...

ölüm, böylesine sevgili insanlar için olmaması gereken birşey.
  • trt radyo'da, anısına yapılmış olan yayına şuradan ulaşılabilir.
  • hicri bozdağ perşembe günü radyo programını kendisi anısına yapacak... şöyle bir not ile duyurmuş;

ders, ingiliz kültür tarihidir: "haftaya dersi kaçırmayın derim" dedikten sonra, konuyu tahtaya devasa harflerle; sex, drugs and rock'n'roll, yazar...
    güzel insan, ankara'nın hocası can abanazır anısına özel bir program olacak...

perşembe akşamı 20:00-22:00 arası buradan dinleyebilirsiniz...
  • kendisinden hiç ders almadım, hiç tanışamadım bu hocayla. ne kadar da büyük bir kayıpmış. az önce facebook'ta bir arkadaşımın profilinde pentagram konserinden öğrencilerinden biriyle çekildiği bir fotoğrafını görmem üzerine profilini inceledim. pink floyd seven, king crimson seven, müzik seven, heroes of might and magic de seven, her bir konuda söyleyecek bir şeyi olan ve de öğrencileri tarafından çok da sevilen bir hoca olduğunu anladım duvarlarına yazılanlardan. bir kalp kriziyle gitmiş... allah rahmet eylesin. dünya böyleyken gece nasıl uyunur ki... nasıl korkulmaz, huzurlu olunur ki... tanımasam da, bugün itibariyle sadece facebook üzerinden görsem de gözyaşlarına boğmuştur beni bu güzel hoca. ışıklar içinde uyusun.
  • "sessizlik dökülüyor bir yerde yaprak yaprak.
    biliyorum gölgede senin uyuduğunu."

tam 1 yıl oldu can hoca gideli. anısı dün gibi..
  • vikings başlığını gördüğüm an burnumun direğini sızlatan dost hoca. biraz daha yaşasaydı...
  • "unutursak kalbimiz kurusun" dedirten ulvi şahsiyet. majesteleri. ekselans. lord.

veya en kısa haliyle; can hoca.
  • mail atıp fanzin isteyen, ‘yok mu ya bunun yeni sayısı’ diyen; sanat tarihi, edebiyat, sinema ve tribün kültürü üzerine saatlerce dinlenen bir adam, can abanazır. yoklama almamasına rağmen dersleri kapalı gişe anlatan efsane ingilizce hocası. yaşının henüz çok genç olmasının yanısıra can hoca insanda ebediyete kadar yaşayacağı izlenimini bırakırdı. rock’n roll bir üniversite hocasıydı, içten bir dosttu. altı sene önce bu dünyadan göçenler listesine bir çentik de onun için attık, ruhu şad olsun...
  • yılın ilk günlerini buruk geçirme sebebi. hiç tanımadan sevilen insan.

o kadar olmuş mu, diye sordum kendi kendime. olmuş hocam, olmuş da biz hala alismamisiz.
  • hocam, bugün paok ile beşiktaş'ın maçı var. bir spor dergisine yazdigin makalen ile geldin aklıma yine.

ruhun şad olsun.
hesabın var mı? giriş yap