49 entry daha
  • yazmayayım yazmayayım dedim ama yine yazacağım.

bu mesele iki ucu boklu değnek gibi affedersiniz.

öncelikle sunu soyleyeyim öğrencilere, hastalara, asistanlara vs yansıyan cok bi durum yok. yani parasızlıktan bir seyimiz eksik degildi. ama fiziki koşullar gercekten kötüydü. hatta ilk kez kazanıp gelen öğrenciler baya bi hayal kırıklığına uğruyor. ama konumu muhtesem bi yerde oldugu icin alışıyor insan.

bu hastanelerin batmasının sebeplerini bilemem. hastane işletmecisi degilim. ama çözüm icin olan aşamaları bizzat gördük, yasadık okulda.

taa yıllar önce tayyip başbakanken, capaya yakışmıyor bu bina deyip zamanın rektörüyle anlaşıp yenileyecekti devlet okulu, hastaneyi.

rektör hocalara sormadan bunu kabul edemem deyip akademik kurula sundu bu teklifi. hocalar inanın çoğunlukla siyasi fikirden ve maddi endişelerden oy çoğunluğuyla reddetti bunu.

bak simdi hocaya geliyor eleştiri. ya sen akademisyensin ilk amacın hasta bakmak bile degil.. öğrenci ve asistan eğitimi vermek. ama gidip hükumet destekli projeyi kabul edersek bakanlığın sozu daha cok gecer üstümüze, muayenehaneme ogleden sonra gidemem para kazanamam, bana zıt siyasi görüş buralarda hakim olur sebepleriyle reddedersen gözümden düşersin hocam kusura bakma. hatta bazı hocaların 'ben önlüğümü sererim is makinesinin önüne yatarım, yinede yıktirmam okulu. onlara yaptırmam okulu.' dediğini biliyorum. siyaset bu kadar kapamasın gözümüzü.

sıkı dur hükumete eleştiri geliyor. madem halkın, öğrencinin daha iyi koşullarda olmasını istiyorsun karşılıksız yap destegini. ver toki'ye isi. ınan 2 senede muhtesem hastane yapar toki oraya. bu iste gercekten cok cok iyi toki. ama lanet olsun siyasete ki bunu da yaptırmıyor. siyaset mı aman uzak dursun.

yıllar sonra yerinde yıkılıp yapilacak dendi. o kadar projeler çizildi. hala dekanlığın girişinde proje maketi var. ama sonra hasdalda yapılacağı açıklandı çapanın.

bence daha iyi oldu. hem arsa 10 kat buyuk. hem fatih'te cok fazla hastane yoğunluğu var. simdi daha fazla yatak kapasitesi olacak. amfiler, salonlar daha rahat kullanılacak.

ama daha 5-6 yıla anca biter hasdaldaki hastane.

ışte kısaca durum bu. ıflas sebebini bilmem ama kurtarma projelerinin bi kısmı bunlardi.
hesabın var mı? giriş yap