• amerikalıların götü neden büyük? hep bunun yüzünden.
  • her starbucks subesinde farkli yapildigini dusundugum icecek. bir turlu ayni tadi ve standardi tutturamiyorlar ya da benim damak tadim surekli degisiyor. bazen aci, bazen tam kivaminda, anlamadim gitti.
  • sırası ile vanilya şurubu, köpürtülmüş süt, espresso kahvesi ve üzerine karamel gridleri konularak yapılan starbucks'ın amiral gemisi içecek. kasada siparişiniz alındıktan sonra, bardağınız baristaya üzerinde cm kodu yazılarak gönderilir.
    eğer kahveyi daha baskın olarak tadmak isterseniz, ekstra espresso shot'ları attırabilir veya short boyu tercih edebilirsiniz.
    cm'in gloria jean's versiyonu caramelatte'dir. take away bardaklarının daha kabarık olan ağızlıklarını starbucks'a göre daha başarılı bulurum. oturarak fincanda içerseniz, köpüğünde ebru çalışması yaparak servis ederler.
    formulü sabit olsa da her baristanın eli farklıdır ve temelde birbirinin aynı iki cm yoktur. bazı baristaların elinden çıkan ürünü damağınıza daha uygun bulabilirsiniz.
    standartının dışında ekstra krema konulmasının istenip istenmediği sorulsa da, kremasız içmenizi öneririm. önceleri, uzak mesafeye çok miktarda götürülmesi gerekirse, üzerine krema konularak kahvenin dökülmesi engellenmeye çalışılırdı. neyse ki artık bardağın ağızlığını kapatan yeşil tıkama çöpleri var.
    short, tall ve venti boylar arasında (sıcak olanı için söylüyorum) tall olanını tercih etmek en doğrusudur. bu, özellikle yeni başlayanlar için önerimdir. hepsi içinde en dengeli tad, tall içerisinde bulunur. yapımı esnasında, bardağınızı almak üzere beklediğiniz köşede baristaya karamel miktarı konusunda isteğinizi belirtebilirsiniz. iyi hazırlanmış bir cm'de kahvenin acımsı tadı rahatça alınır ve karamelin şekeri ile dengelenir.
    tarçın da içeren ve üzerinde havuç figürleri bulunan içi ceviz dolu havuçlu kekler ilk tercih olmalıdır. ancak cm'in yanında tatlı yemeyip doğrudan kahvenin tadını da çıkarabilirsiniz. brownie cheesecake'ler gibi tatlılar, kendileri de çok şekerli olduğu için cm'in tad algısını değiştirirler. benzeri biçimde tıka basa doyduğunuz bol baharatlı bir yemekten sonra gidip cm almak uygun olmaz.
    siz veya ısmarladığınız kişi kahve değil de kakao içmekten hoşlanıyorsa, mokalardan birine yönelmek daha uygun olacaktır.
  • bol karamelli ve tarçınlı olarak tüketildiğinde insanı uçuran ve bağımlılık yaratan sıcak içecek
  • 2001 yilinda 35 mm cafedeki arkadaslarin benim tarifim ile macchiatoyu kafalarinda bagdastiramamalarina ragmen ustun caba gosterip cok benzer bir lezzeti yakalamayi basardiklari, ismindeki yanlis anlasilma nedeni ile izini surmekten vazgecip, starbucksin turkiye subelerinin acilmasini beklememe neden olan icecek.
  • hamburg balzac cafe'den ictiklerim uzerine tanimadigim super icecek. vanillali soya sutu ile yaptirinca daha da bir muhtesem oluyor.
  • üzgünken tüketiniz.kesinlikle işe yarayacaktır.
  • * starbucks'ın bağımlılık yaratan kahvesi
  • biberona konup içilesi kahve çeşidi.enfestir,yanında her türlü tatlı ile süper gider.
  • ocağıma incir ağacı dikecek olan muhteşem kahve.
hesabın var mı? giriş yap