şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çarşı iznine çıkmış mehmetçiklerin birbirlerinden iğrendikleri kadar iğrenemiyordur bence.
  • çarşı iznine çıkmış mehmetçik genelde şaplı olduğundan boşa iğreniyor ya da çekiniyordur
  • ayıp eden kızdır. oysa memediim, aslanııım diyip bağrına basması gerekirdi. dimi?

isteyen iğrenir, isteyen görünce kaçar. sana ne. sizin tespitinizi eşekler kovalasın.
  • iğrenmese darbeci, iğrense halktan kopuk olur garibim.
  • 3 tane 2 numara tıraşlı esmer çocuğun gözümün içine baka baka soğanlı melemeni * görmemiş gibi ağzını rögar kapağı gibi açarak yemesinden sonra iğrenmemek için kendini tutamayan kızdır. *
  • kızılay'da yürüyen kızdır, bir de üstüne "tanışabilir miyiz" sorusunu reddettikten sonra takip edilmiş de olabilir. bir dakika, bu bendim lan. iğrenmesem de bunu yaşadıktan sonra konuşmalarını bekleyecek kadar oyalanmıyorum yanlarında.
  • ne yalan söyleyeyim haklı olan kızdır. ben askerde çarşı iznine çıktığımda kendimden iğrenirdim. patates gibi soyulan kulaklar, simsiyah bir ten, kel bir kafa, karizma sıfır. dahası o kamuflaj denen illetin öyle boktan bir kokusu vardı ki üstüme sinerdi de çıkmazdı. eşim bile o günlerde bana sarıldığında ne boktan bir kokum olduğunu söyleyipduru! ondan sonra abazan çevrelerin en taşaklı müdavimi olan askerleri kim ne yapsın? hepsi karı kız dolandırmaya çıkar dışarı.

edit:düzeltme
  • siyasi görüşle alakası olmadığını düşündüğüm durum. o yüzlerce erkekle hiç karşı cins olmadan bi yere kapatılmış yazık mehmetçik, çarşıda çevreden geçen kızlara biraz fazla kaçan bir dikkatle bakıyordur. güzelim kızımız da rahatsız olmuştur, e normaldir.
  • vatan haini falan değildir. çarşıya çıkmış her askeri kendiniz gibi eğitimli, görgü kurallarına uyan, yerine göre davranan adamlar gibi görmeyin.

askerliğimi inzibat onb., devriye çavuşu olarak yaptım. bilmeyenler için inzibat askerin polisidir. biz her ne kadar polise küfür ediyorsak emin olun diğer askerlerde bir o kadar bize küfür ediyorlardı. neden ? çünkü hakediyorduk. her türlü yetkimiz vardı. adamına göre nezarete atardık, adamına göre içtima alanında çöp toplatırdık, adamına göre döverdik. askerlik yapmamışlar bir hayal etsin. bir durum olduğunda nasıl polis sizi göz altına alıyor. işte bizde bu durumu askerler için yapıyorduk. aga şimdi öyle askerler geliyordu ki merkez'e karıya kıza parmak atan, içip içip kızların kolundan tutup ormanlık alana götürmeye çalışan, hırsızlık yapan, esrar içen, sağda solda esnafı rahatsızlık eden. işin birde bu boyutunu düşünün zaten asker amk abazalık başına vurmuş. elinde hülya avşar'lı şafak kağıdı ile banyoda 31 çeken adamlar düşünün. sonra o kızlara biraz hak vereceksiniz.