• zeytinli'de daha soundcheckleri sırasında hayran kaldığım, o zamana kadar dinlemediğimden kafamı taşlara vurduran şukela grup. parça düzenlemelerinden kayıt kalitesine, çift vokalin uyumuna ve tumturaklı davullara, grup tam manasıyla bendenizi can evinden vurmuş durumda. dark tranquillity tadı veren parçalar özellikle bir harika.
    albümlerine tez elden nerden ulaşabileceğimi de bilhassa merak ediyorum*
  • ahı gitmiş vahı kalmış summer rocks open air festival 2007'nin bayık akşamına dolunay gibi doğmuş mükemmel grup. iyi-kötü her model sahnedeki değişmeyen aşmış soundlarının sorumlusu aynı zamanda grubun beyni olan gitarist arın baykurt'tur. yeni albümleri dialectique, megavizyon mağazaları dahil hemen her yerde bulunabilmektedir.
  • unique'den sonra dialectique isimli bir albüm çıkaran, bu esnada müzik olarak isimleriyle aynı yönde bir düşüş gerçekleştirmiş grup.
  • seksen küsür eleman değiştiren grup. 5 ekim 2007'de ikinci kez ahmet durakçı'nın pena'sında dinledik elemanları. son derece içten bir gece olduğu kanısındayım. özellikle ahmet'in, son albümleri dialectique'in kartonetine dair yorumları ve grubun cevapları bir harikaydı. programdan sonra albümün kartonetine daha farklı gözle bakar oldum sayelerinde.

metal dinleyicisine dair grup elemanlarının bir takım şikayetleri de oldu. mesela konser esnasında cep telefonlarını elinden düşürmeyenlerle, yine konser esnasında kalasvari duranlara verip veriştirdiler. son albümleriyse oldukça başarılı. albümün kapanış parçası bringer of the night'ı dinlememiş olanlara acırım.
  • anathema öncesi (bkz: 26 ekim 2007 anathema istanbul konseri) izlediğimiz, soundcheck talihsizliğine uğramasına rağmen yine de olabildiğince çok iyi performans göstermiş gruptur. bunun yanında, grubun sahne duruşu, kıyafetleri ve tarzları gerçekten çok şıktı.
  • zeytinli rock fest 2007 de hayko cepkin'den önce çıkmış ve sahne şovlarıyla kendilerine hayran bırakmışlardır.
  • catafalque 'ın turk mu yabanci mi oldugunu henuz gecen saniyeler icerisinde idrak ediyorum.. kendileri ksuruma bakmasinlar..

ama dinledim "bloodia (a raven in the night)" cok guzelmis ..
  • türkler arasında en iyilerden biri olduğunu düşündüğüm metal grubu. 2005 albümünün tadına doyum olmadığı bir gerçek. hele 2005 albümden sonra 2007 albümleri ise 2005 albümünün tarzından çok farklı olmasına rağmen çok çok başarılıdr. bu albümle ayrı bir yeri vardır bence catafalque'un. şayet 2007 albümlerinin ilk parçası olan seasons'la zaten en baştan muhteşem bir açılış yapmıştır bu yeni tarzlarına. bak canım çekti, dinleyeceğm yine. hal-i ruhiyet de uygun zaten...
  • pek başarılı bir türk metal grubu. özellikle unique adlı albümleri klasikleşme potansiyeline sahip olup, mutlaka dinlenmesi gereken bir albümdür.
  • an itibariyle gotham radioda sharper than the blade şarkıları ile duyup sevindirmiş grup.
hesabın var mı? giriş yap