• şu an devletin başı erdoğan olduğundan olabilir mi?
  • devletin kasasını, hazineyi nasıl sahiplendiyse artık; kendi cebinden çıktığını düşünüyor. bir nevi açık sözlü de, ben bu adamı sevmeye başladım.

sonuçta o parayla gemicikler de alabilirdi ama biz nankörlere maske olarak dağıttı.

bir de koca hazine ayakkabı kutularına sığmaz ki kardeşim. arada dağıtmak lazım.
  • bizim devletimizin yaptığı tüm işler israftan ibaret.
    gönderdiğiniz a4 israf, cumhurbaşkanlığı forsunu bastığınız poşet israf. bunları göndereceğinize 1-2 maske fazladan gönderilebilirdiniz.
  • benim paramla alınan şey nasıl hediye oluyor ki ? kim bilir ayda kaç yüz tl vergi veriyorum, ki paketin toplam maliyeti 25-30 tl bile değil. buda benim için ilk oldu, kendi kendime hediye almış oldum.teşekkürler cumhurbaşkanı.
  • maliyeti 1 sms olan hediyedir.
    (bkz: trampa)
  • o maskeler ve kolonya benim ödediğim trt payının, ötv'nin, kdv'nin, gelir vergisinin, emlak vergisinin, maaşımdan kesilen damga vergisi vb. devlete ödediğim vergilerin milyonda ya da milyarda bir olan kısmının bana geri dönmesidir.
  • bana gelmeyen hediyedir.

yoksa ben başka bir ülkenin vatandaşı mıyım?
  • kapıyı vurup maske ve kolonyanızı getirdik deseler hoş geldin vergim diye karşılarım.
  • şahsımın maske ve kolonyasıdır demeliydi
  • bizim paramızla bize hediye gönderiyor diyenlerle devlet depremde, virüste topladığı yardım paralarını cukka yapıyor diyenler aynı kişiler..oldukça tutarlı.
hesabın var mı? giriş yap