• pamukkale üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesinde yönetim kurulunda da olan profesör doktor öğretim fedaisi. kendisi basketbol hayranı olan ve sinpaş denizli basket spor kulübü'nü de yakından takip eden spor sever bir kişiliktir. ayrıca espritüel yanına da hazırlıklı olmalısınız derslerde bizi kıkır güldürürken bazen de düşündürür. ayrıca dersi size ya da başka birine takılarak anlatıyorsa bozulmayın, sevdiğinden o.

bahsedildiği gibi kendisi istatistik, ekonometri ve büyüme derslerine girmektedir lakin sn. küçüker size bunları öğretmekle kalmaz, size ekonomiyle alakalı ya da alakasız ders esnasında her türlü genel kültür bilgisini aşılamaktadır. bazen bize hacettepe zamanındaki artık sararmış olan ders notlarından dersi işlediği de olur. bütün iktisatçıların hayatını su gibi bilmektedir. eğer yakınında bir iktisatçıyı dalgaya alacak olursanız bozulur ve kontra atak ile sizi fena bozar. yapmayın demiyorum hobi olarak gene yapın. fakat benim kendi yorumum şudur ki öğrenci profili yerlerde olması dolasıyla, ki buna ben de dahilim, derslere adapte olmakta güçlük çekiyorum(z). diyorum ya güçlük çekiyorum adapte olmakta diye, buna karşın bütün derslere de onun gibi birinin girmesini istetiyor insana, öyle de güzel insandır. neden mi? bütün derslere böyle hocalar bulabilsek, öğrenci profili kötü olsa dahi 1. sınıftan itibaren bu tarz hocalarla 2. sınıfa gelmeden gerekli düzeye ulaşılacağına inanıyorum oraya gelen öğrencilerin. hadi öğrenci profilini geçtim, mükemmel bir iktisatçılar yaratacak bizlerden. yani mezun olan adamı mit'ye koysanız zerre sırıtmaz. ama şuan beni mit'ye koysanız nasıl sırıtırım biliyonuz mu? ülkeye vize vermezler valla. bunların hepsi türkiye için bir hayal, belki de 2099'da gerçekleşir belki de 3099 da.. zihniyet değişmedikçe ağaç da yaşken eğilmeyecek.

olur da yeni öğrencisi olup da araştırmak isteyen olanlar için bi kaç tüyo vermek gerekirse hocayla tanışmadan evvel bir kaç basit iktisat kitabı okuyun. iktisatçıları araştırın, neymiş neciymiş neler yapıyorlarmış. eğer öyle başlarsanız öğrencilik hayatınıza hemen ayıklar sizi, farkınıza varır, gerisinde de o elinizden tutar zaten merak etmeyin.
  • hacettepe üniversitesindeyken istatistik, ekonometri ve büyüme teorisi gibi herkesin korkulu rüyası olan dersleri veren hocadır. ders anlatırken kendini kaptırıp yaptığı el kol kombinasyonu hareketlerle hafizalarımızda yer etmiştir. ayrıca, yanına kızını alıp istanbul'a jethro tull konserine gitmesiyle de takdirlerimizi kazanmıştır.
  • pamukkale üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesinde eğitmenliğini devam ettiren hocamız. not konusunda öğrencileri ürküten bir geçmişi olsa dahi bal gibi bir hocadır.
  • notu kıttır ama dersi güzel güzel ve zevkli geçer. sorduğunuz sorulara güzel cevap veremezseniz sınıfın ortasında mort eder. değişik bi hoca ama güzel değişik olanlardan
  • bilgisi ve öğrenci ilişkileri ile gönüllerde taht kurmuş, pamukkale üniversitesi'nde soyu tükenmekte olan ve ender rastlanan hocalardan biridir.
  • mükkemmel bir insan.kitaptan 5 saatimi verip çalıştığım konuyu anlayamazken aynı konuyu 1saatte verdiği örnekler olsun ilgi çekici anlatışı ve basitleştirmesi olsun anlatabilmiştir.
  • adam gibi adamdır.ben bu adamın dersi karşısında kine aktarabildiği gibi aktaran başka hoca görmedim.anlattığında direk anladığım konuyu çalışırken 100.tekrarda anca pratiğe dökebildim ki çoğu kimse anlamadı bile.ayrıca karakter olarak da neşesiyle de mükkemmel bir insandır.cpg zaten 100 fazlasına gerek yok :d
  • üst düzey iktisat bilgisine sahip olan fakat bu bilgileri öğrenci seviyesine indirgeyip aktaramayan iktisat profesörü.(bkz: çok bilmek çok iyi öğretmek demek değildir)
  • pamukkale üniversitesi'nin çıtasını yükselten nadir profesörlerden bir tanesi. size soru sorduğunda aynen dediğiniz zaman, anında esprili şekilde pişman ettirir o yüzden aynen dememeye çalışın. gerçekten öğrenmeye meraklı öğrencileri seçer, ilgilenir diğerleriyle çok uğraşmaz. birçok konuda bilgisi ve tecrübeleri var onları da ders ortasında anlatarak kafa dağıtır. müzik konusunda da ayrı bir bilgili özellikle eski rock grupları. isim hafızası kuvvetli birisi. grupların çoğunun solistini ve gitaristlerini tanıyor. bir rock müzik sever olarak çok şaşırmıştım. ders anlatışına gelirsek güzel anlatıyor ama biraz dağınık öyle olunca da öğrencilerde kafa karışıklığı olabiliyor haliyle. yani asla eksik anlatmıyor bilakis fazla mal göz çıkarmaz düşüncesinde olan bütün bilgiyi öğrenciye aktarmaya çalışıyor. özetlersek dersleriyle ilgilenip derse devamlı giderseniz o ilginizi karşılıksız bırakmaz.
  • buraya bir iki şey karalamıştım; bir süre sonra hiç tanımadığım birisi geldi ve çok sevdiğini söylediği hocası hakkında yazdıklarımı aşağılama olarak ilan etti ve kin tuttuğumu söyledi, hocasının kariyeri hakkında yazdıklarımı da üstüne alındı ve hızını alamayarak insan kişiliğinden dem vurup, hiç bir fikrinin olmadığı eğitimim ve kişiliğimle ilgili yorumlarda bulundu.
    bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demek isterdim lakin turşuyu kurana ve turşusuna bakarak gereksiz olduğunu görüyorum.
hesabın var mı? giriş yap