• oppo a5s kullanıyordur. 2 yıldır kaç kez düşürdüm, çizik bile olmadı.
  • yıllarca kılıfsız kullandım. telefon biraz eski model olmasına hala bebek gibi telefonum. hatta gören bu telefona nasıl böyle temiz baktın der.

baktım olacak gibi değil telefon almak yerine ben de kılıf aldım. belki nazar değer de telefonuma bir şey olur diye.
  • telefon çok daha nazik ve güzel geliyor insana. öbür türlü kılıf ağırlaştırıyor ve kaba oluyor. 2015 ten beri kılıfsız ve jelatinsiz kullanıyorum. dikkatli olunca bir şey olmuyor. 2015-2019 arası iphone6 ( 1 defa düştü hiçbir şey olmadı) , 2019-2021 arası iphone7 plus (düşürmedim) ve şimdi de iphone12 pro max (düşmez umarım) kullanıyorum.
  • nokia xpress music 5800 telefonumla yaptığım eylemdi.

sonrasında yürek yedim:
    samsung s3
    samsung note 4
    samsung s8

telefonlarım oldu, hepsi de dönemin amiral gemisiydi ve tamamını kılıfsız ve ekran koruyucusuz kullandım.

kılıfsız kullanmak bir ayrıcalık, telefon elinize çok iyi oturuyor ve daha şık gözüküyor.

ekran koruyucu ise görüşü berbat bir hale getiriyor, güzelim ekranlar bok oluyor 10 tl'lik ekran koruyucu ile.
  • günümüz ekonomi şartlarında kurşun geçirmez yelek bile giydirilebilir.
  • bu zamana kadar kullandığım tek bir telefona dahi ne kılıf nede koruyucu film taktırdım. böyle daha hafif ve ince geliyor bana. kılıf olayını bir sevemedim gitti. ekran koruyucu desen bir işe yaradığını düşünmüyorum keza gorilla glass teknolojisi aldı başını yürüdü gerek yok böyle şeylere.
  • note 5. kılıf yüzü görmedi ama çizilmedik yeride kalmadı, şimdi düşündüğüm telefonu almadan kılıfını almayı düşünüyorum.
  • işte feraset işte cesaret...

spigenle kulluanıyorum la ben :)
  • evde son zamanlarda kılıfsız kullansam da genel olarak her zaman kılıf taraftarıyım. telefonun kendi yapısı zaten elden kaymaya müsait, sürekli o korku içinde yaşayamam.
  • kondomsuz girilen ilişkiye benzer. kararı siz verin.
hesabın var mı? giriş yap