• ingiltere'de future publishing tarafından çıkarılan, oldukça kaliteli bir müzik dergisi.

http://www.classicrockmagazine.com/
  • london symphony orchestra'nın albüm serisi. rock müzikle senfonik müziğin olağanüstü harmanı. serinin ilk albümünün plağını hemen her hafta mutlaka dinlerim. a whiter shade of pale, bohemian rhapsody, whole lotta love, paint it black, nights in white satin... muhteşem bir albüm.
  • metal hammer ile birlikte tarihin tozlu sayfalarına karışıp giden bir dergi. kapanmasıyla içime bir hüzün çöktü. alıp okuduğum ilk ecnebi müzik dergisiydi.

(bkz: #64931548)
  • temmuz sayisinin kapak konusunu guns n' roses'a ayirmis dergi. haziran ayinda temmuz sayisi ne ariyor bana sormayin. ayrica guns tarzinda yeni gruplar cd'si vermisler ki aralarinda harbiden bomba gibi sarkilar var, su anda sozlukte takilirken arkada caliyor, bazi yerlerde resmen guns dinliyor gibi hissediyorum.
  • önemli grupların tarihlerini veya bir dönemini anlatmak için hazırladıkları dosyalarla ilgi çeken dergi. 2002 yılında çıkan bir sayıda metallica'nın metallica albümünün oluşum aşaması, kayıtları ve sonrası gelişmeleri süper bir şekilde anlatmışlardı.
  • türkiyede sadece remzi kitabevlerinde bulunabilen kaliteli müzik dergisi. remzi kitabevi istediğiniz zaman dergiyi sizin için ayırıyor hatta bir adım ileri giderek her ay dergi geldiğinde size telefonla derginiz geldi diyerek haber veriyorlar..
  • beklenmeyen bazı durumlarda çok işe yarayabilir:

http://ferreira.posterous.com/…-forgot-i-had-a-test
  • aylık sayıları 8,49 tl'ye app store'dan temin edilebilmektedir. yıllardır kitapçılarda görüp fahiş fiyatından dolayı iç geçirmekle yetiniyorduk, ipad sayesinde artık biz de okuyabiliyoruz.
  • (bkz: #32237743)

digiturk'un uzun zamandır 467. kanalından yayın yapmaktadır.

digiturk'ün müzik kanalları içerisinde en tatmin edici bulduğum bu son zamanlarda. arada çok alakasız bir şey çıkma sıklığı 15-20 şarkıda bir gibi. sevdiğim için, arada çalan depeche mode'ları alakasız grubuna almıyorum bu arada, ortalama ondan düşmüyor, çaktırmayın.
    şömine görüntüsü bokuna mecbur muyuz lan buna dedirtmeyen kanallardan.
  • dağıtımcı problemi sebebiyle ne yazik ki bir suredir remzi kitabevi'nde raflarda yerini alamayan dergi.
hesabın var mı? giriş yap