• yıllar içerisinde şişe gramajı (kalınlığı) ile oynamış olmaları veya saklama koşullarını kötüleştirmiş olmaları en muhtemel iki sebeptir.

ikisinin de yapılma sebebi belli, kar marjını artırma.

bütün global firmalar böyle yapar arkadaşlar, bunlar normal şeyler. tüketici “nooldu lan bu ürüne?” diyene kadar devam eder. denmeye başlandığına göre geriye dönüş yakındır.

tabii sadece demek yetmez, yıllık satış rakamları da bunu söylemeli. adamlar satış hedeflerini tutturuyorsa kim “sever” sizin dediğinizi. oyna devam modunda takılırlar, hatta seneye daha da kötüleştirirler.
  • gazların çözünürlüğünü etkileyen etmenler sıcaklık ve basınçtır. sıcaklık, çözünürlük ile ters orantılıdır. sıcaklık azaldıkça daha iyi çözünür. basınç ile doğru orantılıdır. yani basınç arttıkça çözünürlük artar. o yüzden içeceği soğuk olarak içmek; karbondioksit gazının şişe açıldığında uçmamasını sağlayacaktır. yoksa kolanın şekerli sudan pek farkı kalmaz.

o yüzden derler ki:
    (bkz: soğuk içiniz)
  • üzerinde "orjinal tat" yazdığından beri tadının aynı olmadığını deneyimledim. siz eğer içerikle oynamadıysanız yıllardır sattığınız ürünün üzerine niye orjinal tat yazma gereği duyarsınız?

ilk başlarda kapağın içindeki mavi plastik kaldırıldığında da tadı değişmişti. şuan rezalet.
  • babaannemin açtığı başlık sandığım.
  • alternatif için yeşillendirin. eskiden asidi ferahlatıcı diye içiyorduk şimdi o da kalmadı.
  • şişe kolalar ve 1 lt kolalarda hala tadı aynı..
    zero da asla asit yok.
    light bulamıyoruz zaten ..
  • ne güzel dertleriniz var sizin öyle.
  • schweppes zero tonic ve uludağ sıfır kalori tonik dışında gazlı içecek içmeyi neredeyse bıraktım ve çok mutluyum. tonikleri de sadece cin içerken kullanıyorum.

gazlı içecekleri bıraktığımdan beri midemdeki o şişlik hissi yok oldu. yemeklerden sonraki rahatsızlık kayboldu gitti. size de tavsiye ederim.

ayda yılda bir nefsime yenik düşüp mcdonalds ya da burger king'in kirli dünyasında kayboluyorum, işte o zaman bu günaha ortak ediyorum coca cola'yı.

tanım: ben hep 25 liralık özerhisar ayranı içtiğim için beni ilgilendirmeyen düşürülme.
  • ben light kola içiyordum ama artık bıraktım. son 3 haftadır falan böyle. kola direkt acı oldu. asit meselesi falan da değil sanki biber atılmış gibi. ilk başta marketten kaynaklanıyor sandım marketi değiştirdim sonra kutu aldım ama hepsi aynı içilecek gibi değil. pepsi max'dan devam ama umarım onun da tadı bozulur bu bağımlılıktan kurtulurum.
  • 2 tane aldık ve hala dolapta duruyor rrrezil bir tadı var bokuma dönmüş.
hesabın var mı? giriş yap