• çiğdem çitlemek, ve bu eyleme konu olan çiğdemleri cebe doldurmuş olmak.
  • taso oynamak. gerçi şimdi bile gelseniz üterim tasolarınızı. bana acil taso oynayacak biri lazım. ya da çıkıp sosyal hayata karışsam daha iyi.
  • tudem birincisi olmak.

zamanın ötesinden edit : olamadığım zamanlar annem beni çalı süpürgesiyle koşturuyordu evde... tabi heri potırın bile olmadığı dönemlerde bunun tek anlamı var malum... şimdi bunun yanında haliyle ilk önermem daha zevkli kaçıyor... du ...

birinci derecede sancılı çocukluğumun en görkemli anını neden kötülediniz ki... tudem ikincileri... hı ??
  • kaset üzerine radyo dj' i gibi kayıt yapmak. özellikle iki kasetçalarlı bir teyp varsa şarkılar girilir anonslar havada uçuşur.
  • meyve ağaçlarına dalmak. sonra da "eriğe dalan vaaaaaar" diye haykıran ispikçi piçlere karşılık olarak "anana dalan vaaaaaar" demek. en güzeli de erik ve karadut olurdu.

şimdi ağaçlara şöyle bir bakıyorum da, onca eriği toplayıp hem ceplerimi dolduran, aynı anda da karnımı doyuran ben çoktaan uçup gitmiş, körelmiş, büzülmüş. ne derseniz deyin işte.
  • 4 sandalye ve 1 çarşaftan çadır yapmak. hastasıydım. köşeleri 4 sandalye olan dikdörtgenin üzerine çiçekli (mecbur) çarşafı gererdim. yanlardan da sarkardı. penceresi olmadığına üzülürdüm sadece. bütün gün sözde çadırın içinde oturur, çizgi romanlarımı okur, tombi yerdim. yaş ilerledikçe başka yerlere çadır kuruluyor tabii..
  • balkondan işemek.
  • paint'te rastgele çizgiler,şekiller çizip kesiştikleri yerleri farklı renklere boyamak.
  • futbolcu kartlarından fenerbahçe ilk 11'i yapıp minik bir top figünü kartlar üzerinde gezdirmek, rakibi sürekli farklı yenerek alex ferguson kafasını yaşamak..
  • evden kaçma fikri ve konuda yapılanlar. evden kaçıp şehir şehir dolaşmak, bir şeyler keşfetmek. oysa şimdi dilediğin an dileğin yere kaçabiliyorsun.. o geçmiş anlar kadar macera dolu olmasa da.
hesabın var mı? giriş yap