şükela:  tümü | bugün
  • amatör olarak bitcoin madenciliği yapmaya yarayan bir program.

adettendir ref linkimizi ekleyelim ki birbirimizi desteklemekten zarar gelmez.

computta bitcoin mining

evde ya da işte kullandığınız bilgisayara yüklenecek küçük bir programla ufaktan madenciliğe başlayarak küçük meblağlar kazanmaya başlayabilirsiniz.

zengin olabilir misiniz ?

tabii ki hayır.

ama bu konuya ilgiliyseniz ve yatırım yapmadan önce konuyu kavramaya çalışıyorsanız başlangıç için ideal.

öncelikle linkteki adrese girerek üye oluyor ve exe dosyasını indirerek kuruyoruz.

setup 1
    setup 2
    setup 3
    setup 4
    setup 5
    setup 6

arkasından start benchmark diyerek programı çalıştırıyoruz

benchmark

sonra da üye olduğumuz hesap bilgilerini girerek işlemi başlatıyoruz

login

zaten üye olduğunuzda size 1 mbtc bonus veriyor.
    sistemi açtığınızda bilgisayarınızı test ederek günlük, aylık ve yıllık tahmini kazanımlarınızı size gösteriyor.

ondan sonra da risk almadan, yatırım yapmadan kazanmaya başlıyorsunuz.

not : hesaptaki rakam 10 mbtc'ye ulaştığında kendi cüzdanınıza rakamı aktarabiliyorsunuz.

ben de henüz başladığım ve deneme aşamasında olduğum için gelişmeleri ayrıca aktaracağım.
    şu anki durumumu aşağıdaki ekranda görebilirsiniz.
    account details

referanslı linkimi tekrar iletiyorum.
    eğer denemek isteyen varsa da bu linkten giderse sonraki yazılarım için motive edici olabilir.
    computta bitcoin mining
  • benim makina da 1 yıl çalışırsa 50$ kazandıran parayı çekmeniz için yaklaşık 140$ toplamanız gereken hede yani 3 yıl sonra çekebileceğim*
  • cpu ve gpu madenciliğinin devrinin kapandığı söyleniyor. bu durumdayken çok mantıklı bir madencilik değil gibi duruyor.
  • 32 bit os desteklemeyen hede.
  • kafanizi zikeyim gidin yatin lan! dedigim hede. cpu ile (bilgisayariniz ne kadar ultra olursa olsun) bitcoin mining isi 2013 yilinda bitti. hicbir sekilde 17500000x1 trilyon (gercek rakam) olasilik hesaplayamaz bilgisayariniz, hicbir mining pool da blok kirmaniz mumkun degil. cpu ile yada herhangi bir software yada online web gurubuna katilarak bitcoin mine edemezsiniz. salak olmayin demiyorum, hobi olarak yine salak olun da bu kadar olmayin.
    altcoin mine etmeye calisin yada gidin bitcoin mine eden bir makina alin 200$ dan basliyor (ucuz olanlarin elektrik masrafi kazdiginiz coin i gecebilir). yada ne bilim cloud mining yapin. atin mesaj ref link vereyim anlatayim isterseniz nasil gercek yatirim yapacaginizi (para odeyeceksiniz adiniza mine yapan sirkete evet, yok oyle bedava!). ama birisi size “haci gel bitcoin mine yapalim, hicbirsey yapmiyorsun sadece suraya tikla o kadar” derse “siktir lan!” deyin artik.

not: ref li linklere karsi degilim yanlis anlasilmasin,sadece neyin gercek neyin sahte oldugunu ogrenin artik.
  • para çekme limitini 5 mbtc olarak düşürmüş olan sistem. yani aktif birkaç referansla birlikte normal bir bilgisayarda günlük 1 usd gibi rakamlar kazanılabilir.
    baktığınızda çok büyük meblağlar olarak görünmüyor ama akmasa da damlar

buradan kazanılacak bitcoinler'le zengin olunmaz ama cüzdana aktarıp altcoinlere ufak yatırımlarla yükseltilebilir.

referanslı link
  • bilgisayarda madencilik olayını baya kolaylaştırmış olan hizmet. daha önce denediğim bir çok hizmetten daha kullanıcı dostu ve akıllı.

computta, farklı coin'leri sisteminizdeki cpu ve gpu gücünü kullanarak kazıyor ve size btc olarak pay veriyor. akıllı sistemi sayesinde sistem kaynaklarınızı verimli kullanıyor. ben henüz dün denemeye başladım.

önemli notlar:

sadece 64bit windows os destekli bir kazıcı programı var. altında farklı kazıcıları çalıştırıp yönetiyor.

programı ilk çalıştırdığınızda cpu ve gpu gücünüzü test ederek size bir kazanç planı çıkarıyor. benim için aylık 25$ yıllık 300$'lık bir kazanım tahmini ortaya çıktı.

siz bilgisayarınızı kullanırken bilgisayarı yavaşlatmayacak şekilde çalışıyor. kullanmadığınızda gücü arttırıyor. program içinde bazı ince ayarlar yapmak mümkün.

bazı güvenlik programları izinsiz olduğunu sanıp kazıcı istemcilerini engelleyebiliyor. onları tanıtmanız gerekebilir.

adet olduğu üzere: computta üyelik linki (ref'li)

toparlarsam, amacım zaten açık olan bilgisayarımla az da olsa btc biriktirmek, ileride değerinin çok yükselmesi ihtimaline hazırlık olarak.

ayrıca hashflare'de de küçük bir meblağ (20$) ile bulut kazımından pay alıyorum. computta ile beraber buna minimum risk kurulumu diyebilirim.

hashflare demişken onun da üyelik linkini (ref'li) vereyim.
  • daha birkaç gün önce üye olmama rağmen bilgisayarımı yormadan kazıcılık yapmaya devam etmektedir. free bitcoin mining

control panel
  • bu programı açtığınızda benchmark yapar ve size günlük, aylık ve yıllık kazançlarınızı söyler; ancak bu söylediği değerler şu anda sıradan bilgisayarlar ile kazılacak bitcoin miktarından çok fazla. program smart minnig adı altında benchmark sonucu ile en ideal crypto parayı kazdığını ifade ediyor. doğru olup olmadığını 20 gün sonra çekeceğim 500.000 satoshi ile denicem.

ref' li link eksik olmasın:
    https://computta.com/?ref=219201
  • şu manzarayı gördüğünüzde motivasyonunuzu arttıran uygulama.

ondan sonra bitcoin artmış, eksilmiş sizi çok ilgilendirmiyor.

computta