şükela:  tümü | bugün
 • conde nast yayın grubuna bağlı, dünyanın en prestijli gezi dergilerinden biri olarak lanse ediliyor. merkezi ingiltere'de.

  http://www.cntraveller.com/

  2011 yılına ait en parlak buluşları ve tasarımlarını da seçmek için derginin internet sitesinden 20 kişilik bir jüri ile yarışma düzenlemişler. birbirinden zihni sinir icadı bu yarışmada buluşmuş.

  http://www.hurriyetkampus.com/…?pageıd=238&nıd=8053
 • mayıs ayı itibarı ile türkçe olarak da yayın hayatına başlayacak dergi. yayımcısı ise doğuş yayın grubu.
 • çocukluğumdan beri piyasadaki gezi dergilerini takip eden biri olarak geçenlerde kitapçıda karşıma ilk sayı falan yazan kapağıyla karşıma çıkınca hemen atladım aldım ama doğru söylemek gerekirse tamamen hayal kırıklığı oldu. nerede bir yıllar öncesinin gezi traveler'i nerede bir tempo travel hatta çok sevmediğim halde nerede bir voyager, o derece. belki derginin konsepti öyledir ilk sayı olduğu için anlayamadım ama seyahat dergisi mi moda dergisi mi onu da çözemedim. bir kez elime alıp fotoğraflarına bakıp bir kenara attım duruyor. yalnız derginin kalitesine diyecek laf yok ayrı mevzu.
 • sosyete için, seyahatimizi hangi ultra lüks otelde geçiririz, bu esnada ne giyer hangi elit restoranda ne yeriz sorularına cevap olsun diye hazırlanmış bir dergi.
 • ntv reklamlarında sıkça karşımıza çıkan dergi. radyodan dinliyorum da dünyanın büyük şehirlerini sayarken arada kars, antalya gibi bizim şehirlerimizi de araya katıyorlar ya bir gülme geliyor, tövbeee diyorum.
 • ntv kanallarında dönen reklamını izlerken ikinci elciden 15 liraya aldığım döküntü masanın üstünde havyar çeşitleri belirdi. "bir dergi ne kadar halktan uzak olabilir?" sorusunun cevabı. kabul ediyorum, zaten böyle bir kaygıları elbette yok. fakat dergide bahsedilen afrika'da av, tayland'da çocukları eğlendirme, boston'da buzlu badem konseptini yapabilecek insan sayısı türkiye'de 100 binde 1 bile değil bence. bunların yanı sıra fon müziği, seslendiren ablanın havalı sesi ve reklam içinde kullandıkları itici tanımlamalarla tiksinmeme neden olmuş dergidir aynı zamanda.
 • içeriğinden lonely planet rehberi beklememek gerek.
  alım gücüne sahip, parası olan, para harcamaktan sakınmayan grubu hedefler.
  bunun müdavimleri belki de 10 kere tokyo'ya iş için gelmiştir, business'ten inmeyen seçen kişilerdir.
  tokyo'ya iş için değil de bir kere de eşiyle anı bırakmak için gelmek isterse, bu dergiye danışabilir.
  genelde bu kişiler tailor made, kişiye özel, mihmandarlı gezileri tercih etse de...
 • türkiye edisyonunun fişi çekilen dergi. jet set yasta.