leroy smith

  • 2556
  • 5
  • 1
  • 0
  • 5 gün önce

fenerbahçe beko

yer: ülker arena. burası fenerbahçe'nin kalesi. salonun alt katında kimseciklerin bilmediği bir blues bar var. ve burası fenerbahçeli oyuncular için uğur merkezi. ‘‘ne zaman bir maçtan önce buraya gelirsek kazanıyoruz.’’ diyorlar. ve buraya basın mensuplarının ve bizim gibi sıradan insanların girmesi yasak. ancak büyük tesadüf, önceden bir şekilde rezervasyonumuzu buraya yaptırmışız. çaresiz bizi kabul ediyorlar. tek şartları var; fotoğraf çektirmemek. ‘‘tamam’’ diyoruz.

yine mi golden state?

blues bar'da, gigi datome, kostas sloukas, bobby dixon, jan vesely, marko guduric ve kaptan melih mahmutoğlu bir arada. ve sonra güzel bir sohbet başlıyor. önce yunan sloukas geliyor. ve ilk sorusu, ‘‘nba'de kim şampiyon oldu, gene mi golden state?’’ diye soruyor. ‘‘evet’’ diyorum, ‘‘yine golden state. bir türlü yıkılamıyorlar.’’, ‘‘değişiklik lazım’’ diyor sloukas ve ekliyor, ‘‘ama golden state, ancak nba'de borusunu öttürür, adamlarsa gelsinler bizi burada yensinler. curry iyi ama avrupa'da iş yapmaz, çok kırılgan. birkaç periyotta ince bileklerini eline verirler’’ diyor ve doğrusu bizi şaşırtıyor.

nba, ilkokul

biz kostas'la nba'deki basketbolu konuşurken gigi datome araya giriyor, ‘‘siz neyi konuşuyorsunuz sinyor? nba bizim ilkokulumuz, bakınız ben gittim geldim, sonra jan da aynı şekilde. fenerbahçe ve euroleague varken nba ancak çocuk eğlendirir’’ diyor. bardan kaptığı bardakları taşıyan barış hersek dönüp ona cevap veriyor, ‘‘ama ben nba'den gelmedim’’. başta gigi olmak üzere diğerleri takılıyorlar, ‘‘sen hâlâ anasınıfındasın’’ diyor(gülüşmeler). sonra ‘‘nba'i tanıyor musunuz’’ diye soruyorum.

denge gerek

bu sırada jan vesely devreye giriyor, ‘‘nba'in yükseldiğini duyuyorum. fakat verilen paralar çok. önce dengeyi kurmak gerek, denge önemli, denge şart.’’ diyor.

devamını okuyayım »