şükela:  tümü | bugün
  • gavur milletinde pişti diye bir oyun olmadığından, aldığımız ödevlere de ingilizce ad verildiğinden, pişti ödevimizin adıydı. başta herşey çok güzeldi. her zamanki gibi ödevi google'da arattım. (bkz: babayı almak)
  • netflix'in 4 bölümlük michael pollen'in kitabından esinlenerek aynı zamanda kendisinin sunduğu 4 bölümlük belgesel serisi. her seride doğada bulunan 4 temel element'in* yemekle nasıl birleştiğini ve bunun kültürlere nasıl yansıdığını ve insanların evriminde yemeğin nasıl önemi olduğunu anlatan seri.
  • harika bir netflix dizisi. dört bölümün ana teması; yemek pişirin, kendi yemeğinizi kendiniz pişirin, buna önem atfedin ve popüler kültürün dayatmalarına kulaklarınızı kapayın. ben konu üzerine bir iki kitap okuduktan sonra bu diziyi izledim ve çok hoşuma gitti.
  • enfes bi netflix yapımı sadece 4 bölüm olması üzücü.bu kadar keyifli bi yemek belgeseli az gelir.

https://www.youtube.com/watch?v=4upgdy5oix4
  • bir yemek belgeselinden çok daha fazlasıdır.

izleyiciyi zerre sıkmadan işin bilim ve felsefesini ele alıp bunu 4 bölümdede gayet başarıyla uyguluyorlar.

en keyifle izlediğim ve izlerken çok şeyler öğrendiğim netflix yapımlarından biridir

9/10