• arkadaşa instagram verin fotoğraf paylaşacak
  • sene olmuş 2019 pikap yine moda oldu ya ona yanarım. gittiğiniz yerden daktiloyla mektup yazın veya teleks çekin de merak etmeyelim.
  • pikap ne alaka diye düşünürken müzik aleti olduğunu bir entryde gördüm. benim aklıma toyota hilux gibi bişey gelmişti. şömineye odun taşımak için galiba diye düşündüm. cahillik.
  • post modern romantik, seküler, beyaz yakalı süt kuzusu fantezisi. devamı şöyledir, + 31 + eski sevgiliye mesaj + yatağa kusma + sızma
  • umarım pikabı sikeceksindir.
  • "doğaya kaçalım", "sırt çantalarımızla yolları arşınlayalım", "ıssız limanlara sadece fırtınada yaklaşalım", "denizin tuzu ve toprağın çiği üzerimizde kurusun" gibi argümanların temelinde "bakın sizinle aynı şehir hayatını paylaşıyorum ama sizden farklıyım" deme içgüdüsü yatıyor.

üzgünüm ki değilsin.

özellikle amerikan reality showların ülkeye bodoslama girmesinden önce pek rastlanmayan bu mottolar ve istekler silsilesini (örnek buying alaska), insanlar bırak bu fikirleri, kamp fikrine bile sıcak bakan güruhu keşler ve serseriler olarak tanımlıyordu. biraz da şehirde yaşayan ama vw camperla kareli battaniyeli pozlar veren instagram fotoğrafçıları ve biraz da serdar kılıç gibi çocukları şehirde lüks içinde yaşayıp millete doğaya dönüş ahkamı kesen tiplerin etkisi büyük. adam çekim bitince hayvan gibi lüks şehir yaşamına geri dönüyor.

converse ayakkabılarımı ilk giydiğim yıllarda "o bez ayakkabılarla suya bassan ayağın ıslanır oğlum"cu tayfa, yıllar sonra yeniden moda olunca renk skalasını tamamlama hırsıyla evlerinde kolleksiyon yaptı.

insanlar rahatlarını asla bozamayacakları şehirdeki yaşamlarından ahkam kesmeyi pek seviyor. ve bunu yaparken her cümlelerinde övündükleri meslek ve ünvanları sanki hiç sevmiyormuş gibi, araya "şehir hayatı öldürüyor bizi, bıraksalar hemen küçük bir kasabaya yerleşirim" söylemiyle vicdanını rahatlatmaya çabalıyor.

mesela çok tutan ve videoları çok izlenen bir sıradışı spor hakkında aynı aktiviteyi hali hazırda on yıllardır yapan insanlara "ya ben de yapmayı çok istiyorum" diyebiliyor. "e şimdiye kadar sen neden yapmadın da o cümleyi kurduğun adam yıllar evvel yapabildi" sorusunun cevabı kocaman bir kara delik. demek ki olay istemek değil, eylemmiş!

hayatlarınızı kendiniz seçiyorsunuz ahali. sonradan kamufle etmeye çalıştığınız ve vicdanlarınızı rahatlatıp, modern hayatın kölesi olduğunuz gerçeğini saklama konusunda işe yarıyorsa, dağ evinizde, şarabınızı içip, şömine başında takılabilirsiniz. ama bunun için günde bir saat odun kesmeniz, kanalizasyonu olmayan tuvaletinizin atıklarını ya dönüştürerek gübre olarak kullanmanız veya yakmanız, su taşımanız, deodorant gibi alıştığınız şeylerden feragat etmeniz ve haftada bir kere duşa girmeyi göze almanız da gerekli.

başta da yazdığım gibi, bekara karı boşamak kolay ama herkes lord byron anasını satayım.

not: dağ evinde kedi olur da efektif olmaz. köpek olarak güncelleyin de bari arazide, eve yaklaşan yaban hayvanları konusunda bir uyarıcınız olsun...

ha burada yazıp, dağ evine hemen geçen gerçek insanlara saygılar ve sevgiler. yukarıda saydığım kriterleri sağlayanlara 1 aylık şarapları benden.
  • internet yoksa iki dün dayanamazsın. şimdi böyle mükemmel bir ortamda olacaksın ve bunu milletin gözüne sokamayacaksın. kusura bakmayın ama hiçbiriniz yalnızlığı o kadar sevmiyorsunuz.
  • hayaller:
    dağ evi, kar, şarap, şömine, pikap, kedi
    hayatlar:
    şehir evi, kar (trafik sorunu), şarap, kalorifer/kombi , spotify/deezer, kedi
    ya da
    köy evi, kar (çatının çökmesi, yolların kapanması), çay, soba, televizyon, kedi.

sonuçta kedi iyidir, kedi.
  • heeeeh şimdi doğu ekspresi düşünsün.
hesabın var mı? giriş yap