aynı isimde "dark (dizi)" başlığı da var
  • modern dünyada yaşayan bir vampirin serüvenini anlatan rpg oyunu. piyasaya çıkış tarihi 28 haziran 2013

edit: pronefroz uyardı sağolsun. çıkış tarihi 4 temmuza ertelenmiş.
  • torrent de bulunan oyun
  • indirip oynadığım oyun. incelemem aşağıdadır. alacaklara da rehber olsun efendim;

hitman'i prototype ile birleştirin. hitman'deki silah muhabbetini çıkarın. prototype'taki akıcılığı da çıkartın. aksiyonu falan çıkartın, gerek yok onlara. içine sürekli "hey maan" diyen bir "vampir-bro", bir de gizemli-dekolteli vampir kadını getirin. hatta kadın patron olsun, görev versin, fantezi olur. düz bir oynanış sağlayın, ama kullanıcıya sanki öbür türlü de yapabilirmiş gibi göstermeye çalışın. başarısız olursanız da sorun değil o kadar, kim anlayacak canım. otomatik kayıt diye bir şey yapın, ama gidin abuk subuk yerlere koyun, arada ölürse baştan yüklesin millet. hem oyun akıcı değil, insan durdurup kayıt eder değil mi ama?

oyuna ölü adamı sürükleme sistemi de koyun, çöp tenekesine falan atmayın ama adamları, sokakta bırakın yine, uyanırlarsa pislik kokmasınlar.

adam vampir olduğu için teleport sistemi, hızlı gitme özellikleri koyun, ama zıplatmayın adamı, cool'luğu gider sonra. olur da saldırmak gerekirse diye bir tane yumruk saldırısı koyun, bir tane de kan emme animasyonu yapın ama adamın ağzı havayı emsin, özellikle dikkat edin adamın dibine girseniz bile saldırma seçeneği gelmesin, şiddete ve kana hayır sonuçta. oyuncuyu yormaya da gerek yok, serbest dolaşmak neymiş. verin görev yerini, adam gibi yapsın görevini.

mümkün olduğu kadar animasyonları geçilmez yapın. tekrar tekrar izlemek isterler sonuçta her öldüklerinde. hem o kadar uğraşmışsınız, ayıp olur geçerlerse. dudak animasyonları da o kadar önemli değil. geç gelse de olur. belki oyuncu altyazıyı kaçırır neme lazım, oradan anlar ne olduğunu.

bütün bunları başarırsanız, elinizde dark olmasa da, en az onun kadar saçma bir oyun olacaktır. garanti verebilirim.

incelememi okudunuz.
  • türkiye'deki en kalitesiz teknolojik ürün markası. aldığım 2 ürünleride 1 ayda elimde patladı. garantide dokunulmadan geri dönderildi.
  • etiket firması.

çin'den 3'e alır, üzerine dark yazar, türkiye'de 10'a satar.
  • piyasaya kanser gibi yayılan kalitesiz bir ürün markası. şarj kablosunun kaç awg olduğundan bir haber, işlerine gelmeyen mailleri yanıtlamayan fasoncu.. işte bu gibi firmalar hdd kutusu üretiyorum diye pvc veya aluminyum kasa tasarımı yapacak (kasası bile çin malı oluyor çünkü) sonra türk malı var dışardan gelen ithal tü kaka diye vergi koyduracak. ulan sen o usb-sata kontrolcü çipini nerden aldım? ya içindeki seagate harddiski demirci hasan usta mı üretti?
  • okur okumaz "is the sunlight, we spent the light together, dark is the sunlight or ı'm blind forever" diye melodisi kafamda dönen şarkının nakaratının ilk kelimesidir.
  • http://www.dark.com.tr/…-kumandali-hdmi-switch.html

aldığım ürün içinde bali kokusuyla geldi kutuyu açtım ve içinden bütün parçaların ayrı olarak montaj hattında nasıl duruyorsa öyle geldi. ürünleri çalışırsa şanslısınız. benimki çalışmadı.

almayınız.
  • http://www.hepsiburada.com/…sw05s3-p-telakldksw05s3

adamlar utanmadan sıkılmadan apple watch'ı klonlamış. apple görmüyor herhalde bu tip şeyleri.
  • buların ürünlerinden uzak durulması gerekir. sancaktepe'de "teknik servis"leri olmasına aldanmayınız efenim verdikleri bir servis yok.

bunlardan hdd docking station aldım neyse dahili olarak çalışan hdd'im ile çalışmadı ben de üşenmedim ürünle beraber gittim. kendi ürünlerinin nasıl çalıştığını anlatmak zorunda kaldım, yetmezmiş gibi suratıma karşı benim hdd'de sıkıntı olduğunu savundular.
    öyle karşınızda da anlattığınızı anlayabilecek kapasitede insan olmadığından sadece ezberledikleri standart cevapları verebiliyorlar. diyorum bu hdd çalışıyor kasadan çıkardım. adam diyor bu hdd bozuk çalışmaz e dene diyorum yok diyor çalışmaz.
    hâlâ dahili olarak kullanıyorum o çalışmaz dedikleri hdd'i o nasıl oluyor bilemiyoruz artık mucize bu olsa gerek.
hesabın var mı? giriş yap