• kaliteli ve pahalı bir cilt bakım ürünleri markası.
  • vücut, saç, cilt bakım ürünleri bitki özlerinden ve aromatik yağlardan imal ediliyor. mesela bir "8-flower nectar" isimli ürünü var ki, cildi besliyor, yumuşatıyor, kırışıklıkları açıyor, sıkılaştırıyor, güzel kokmanızı sağlıyor, ışıltı veriyor. bi yemek yapıp bulaşık yıkamadığı kalıyor ki o kadar kusur kedi kızında da olur.

pierre darphin demiş ki "kadının güzelliğinin sadece cildinin ve fiziğinin nasıl göründüğü ile ilgili değil, aynı zamanda kendini nasıl hissettiği ile de ilgilidir". boktan hissettiğimiz günler aynaya bakıp güzel olduğumuzu düşünüyor muyuz? düşünmüyoruz, sen kimsin diyoruz.

biraz fiyatı yüksek ama zaten 3-5 damla yetiyor üstümüze başımıza sürmek için. hem sekiz tane bitki özünü araştır, topla, yağını sık, şişele...kolay değil.
  • bana göre dünyanın en iyi cilt bakım ürünlerini yapan marka. bir senedir kullanmıyordum tekrar başladım, ilk kullanımda bile fark eder mi ya? hemen cildi bebek poposunu çeviriyor. herkese iyi gelir mi bilmem, ben de muhteşem sonuçlar veriyor. nemlendiricileri ayrı güzel, göz bakım kremleri ayrı güzel, hele o serumları yok mu içsen midene iyi gelir..darphin kullandığını bildiğim insanlar da çok memnun. böyle ürünün sonuna kadar reklamını yaparım arkadaş hiç gocunmam.
  • paraben içermemesi sebebiyle yeni tercihim olucak cilt bakımında.

edit: pek rahat yazmışım bakıyorum tercihim olucak filan. kıçıma kaçtı ulan. böyle fiyat olur mu? inanılmaz beklentilere sahibim şu an kısa sürede adriana lima ya benzemezsem dava açıcam.
  • bir sure once kullanmaya basladim.
    -nemlendiricisini
    -goz cevresi kremini
    -ve de tonigini.
    bi kere cooook pahali bir marka. ama derma-kozmetik oldugu icin ve de cok iyi referanslari oldugu icin, verdim o parayi...

ha, bi de neden verdim?
    yuzume ve gozume hiiiicbir sey surmedim ben bugune kadar.
    mezuniyetim dahil, zarre makyaj yaptirmadim, krem surmedim, pudra/ allik/ fondoten/ vs surmedim...
    anadan dogmayim yani.:)
    neyse. velhasil, artik annecigimin ve de can dostlarimin israrina dayanamayarak, en azindan nemlendirici olayina gireyim dedim.
    girmisken de, bunca sene beni hic yari yolda birakmamis olan cildimin en iyisini hak ettigini dusundum.
    ve bir ay ac kalma pahasina gidip o parayi verdim.

pisman miyim? nope. cok memnunum urunlerden.
    kullanimi kolay (kolaylikla sürülüyor), emilimi hizli, yuzunu parlatmiyor ki bence igggrenc gorunuyor yuzu paril paril parlayan hanimkizlarimiz...
    ne bileyim, kokusu hafif ve cok hos. ilk birkac gun hafiiif bir yanma hissettim ben yuzumde. o da sanirim hic alisik olmadigimdan. :)
    genel olarak cok memnunum diyebilirim.
    bunlar bitince, ki bunlari satan abla 1-1,5 sene kullanacagimi soyledi, tekrar alacagimdir.
    yorumlarimda bir degisiklik olursa da ayrica belirtecegimdir.
  • ha bi de, bana bu markayi oneren dermatolog kardesimiz, bilhassa boyun bolgesine ozen gostermemi onerdi.
    zira kadinlarin onemli yanilgisi (ya da unutkanlik diyelim) bu imiş: nemlendiriciyi yuz bolgesine surup, boyuna surmeyi atlamak / unutmak / surmeye usenmek vs...
  • yaşın 25 e gelmesi artık kırışıklık mırışıklık için önlem almaya başlamanın gerekliliği ve nemlendirici kullanmam konusunda anneciğimin ısrarları sonucunda nemlendiricisine verdiğim parayı - kabul ediyorum fazla- kesinlikle hak eden marka. bi kere benim gibi makyaj malzemelerinde kokuya duyarlılığı olanlar için şahane, çok güzel ve hafif bir kokusu var. henüz sadece bir kez sürmeme rağmen yüzümdeki etkisi inanılmaz, bildiğin bebek cildi gibi oldu.
  • valla neredeyse her ürününü kullandığım ancak işe yarayıp yaramadığını anlayamadığım marka... tonik i fena değildi sanki ama onu kullanmasam da cok bır fark olmadı sanki, melapigment özellikle leke acıcı urununu gecınız, bende leke felan acmadı, sadece guzel nemlendırdı, nemlendırıcısı de rıch alırsanız yaglandırıyor (karma cılde sahıpsenız eger) dry alırsanız da nemlendırmıyor.. yıkama jelı ehh guzel kokuyor en azından..celex-c, aven,darphin.. suana kadar benım dıyebılcegım dermokozmatık markası ıhhh bulamadım
  • eczacımın önerisi üzerine sivilce kurutucu jelini kullanmaya başladığım marka. cildimde, stresten kaynaklandığını düşündüğüm ağrılı ve kırmızı sivilceler çıkıyor zaman zaman. bu jeli, sivilcenin çıkacağını hissettiğim anda o bölgeye bir miktar sürüyorum. mucizevi bir şekilde sabah tamamen geçmiş olmuyor ama ağrısında hatrı sayılır düzeyde bir azalma oluyor ve iki-üç gün gibi bir sürede inmiş oluyor şişlik. tek tük sivilceniz çıkıyorsa tavsiye edebileceğim bir ürün ama ciddi sivilce problemleri için yeterli olmayacağını tahmin ediyorum.
  • cc kremi hariç tüm ürünleri cennet bahçesi kokan kaliteli dermokozmetik markası. cc kremi ise işini çok iyi yapıyor olmasına rağmen acil servis gibi kokmakta.
hesabın var mı? giriş yap