• sapıklar için bir tür bal kovanı.

gelen buraya yapışıp kalır. vpn'ine güvenip de buradaki illegal ve insanlık dışı içeriklere bakan, bir şekilde enseleniyor. hatta, deep web'in sakinleri, buraya gelen meraklı sapıkların enselenmesi için gereken neyse onu yapıyor. iyi de ediyürler...

onun dışında, benim açımdan, deep web, bilginin sınırsızca üretilip yayıldığı bir ortam. devasa teknoloji firmalarında çalışan mühendisler burada cirit atıyorlar. hacker'lardan bahsetmiyorum bile... iki yıl öncesine kadar iot konusu revaçtaydı. şimdi de yapay zeka.

bir de, burada, değişik ülkelerden ajanların nasıl bilgi toplayıp, kimler ile kontak kurduklarını çeşitli forumlar üzerinden takip edebiliyorsunuz. örnek olsun; amerika'dan birileri iran'da ingilizce bilen, evini açabilecek, "demokratik" kontaklar arıyordu.

son olarak;

wikileaks neymiş... öyle haberler dönüyor ki, aklınız uçar. bazıları uydurma olabiliyür. en son, geçen kasım ayında afrika'da çıkıp tüm dünyaya yayılacak bir zombi salgınından bahsediliyor, bu konudaki istihbarat raporları paylaşılıyordu... milleti sağlam trollemişler... ama, inandırıcıydı lan...
  • insanın bilinçaltını gösteren yer altı dünyası.
  • google aramalarında 1. sayfadan sonrasıdır. *
  • türlü pisliklerin döndüğü, gizemli bir ağ. giriş için sıradan tarayıcı yerine özel tarayıcılarla giriş yapılabilen bataklık
  • arkadaşlar bi seri gore linkler salar mısınız?
  • deep webden guvenli satin alma yapmak icin gereken tum bilgileri bulabileceginiz dark net markets (dnm) bible'in linkini buraya birakiyorum. 133 sayfalik bir almanak. orijinal dili ingilizce ancak zaman bulabilirsem cevirisini yapip editlemeyi dusunuyorum. yine de ortalama ingilizce bilgisi ve ozel terimlerin sozlukten cevirisi yapilarak anlasilabilir bence.

edit: vpn kullanmamanizi oneririm cunku cogu vpn saglayicisi (ozellikle ucretsiz olanlar) bilgilerinizi paylasabiliyor. veya arastirma yapip hangi saglayicilarin devletlerle is birligi yapmadigini ve ozel bilgileri paylasmadigini bulmayi deneyebilirsiniz. tor zaten data'nizi sifreliyor. tartismali bir konu.
  • internetin arka bahçesi diyebileceğimiz gizemli bir dünya. veyahut buz dağının görünmeyen kısmı da diyebiliriz her neyse.. uyuşturucu satışından cinayet videolarına, istismar videolarından kiralık katil ilanlarına kadar birçok iğrenç içerikle karşılaşabilirsiniz. hassas bir bünyeniz varsa tavsiye edilmez..
  • adını geçen gün bir arkadaşımdan duydum. buraya gelip ne ola ki diye baktım. ve bu deep web denen şeye hiç girmeme rağmen burada yazılanları okudukça girip bakmış kadar midem bulandı, tiksindim, insanlığımdan soğudum, hayattan, dünyadan nefret ettim. insanoğlunun yer yüzündeki en iğrenç mahluk olduğuna daha da emin oldum. dünya böyle bir yerken kendimi hiçbir zaman hiçbir yerde güvende hissedemeyeceğim. bir anda yaptığım iş, güzel güneşli günler, hayallerim, hatta aldığım nefes bile anlamını yitirdi. üzüntülerim, dertlerim, endişelerim basitleşti
  • bilgi sahibi olan yazarlardan yeşil bekliyorum. danışmam gereken şeyler var.
hesabın var mı? giriş yap