• bu aralar şiddetle duyduğum ihtiyaç.
    ya işi, ya evi ya da kalbimdekini, mümkün olabilse belki hepsini...
    handikap şu ki ne kadar mutsuzsan o kadar da güçsüz oluyorsun ve değişim için gerekli gücü, motivasyonu bulamıyorsun. öğrenilmiş çaresizlik kuşatıyor seni. herhalde dibe vurmayı bu yüzden bekliyor insan, ancak o acıyla yüzeye çıkmak için gerekli güç bulunuyor belki.
  • bu ihtiyacı gidermek için farkındalık lazım. daha sonra doğru motivasyonunuz olması lazım, yeterli motivasyon varsa aksiyon alıp efor sarfetmeniz lazım...
  • "otuz yıl geçti, çağ değişti, sistem, yaşam tarzı ve yöneticiler değişti ama kalplerimiz hala değişiklik talep ediyor." bu cümle efsanevi sovyet rock grubu kino'nun youtube'da yayınlanmış konser videosuna yazılmış bir yorumdan.

son zamanlarda beni böyle beklenmedik şekilde etkileyen bir söz duymamıştım. yorumda kastedilen bağlam pek tabi sovyetlerin, vatandaşların taleplerine artık karşılık verememesi, özgürlüklerin kısıtlanması, adaletten ve eşitlikten vazgeçilmesiyle ortaya çıkan değişiklik ihtiyacı, yeni bir dönemin arzusu. devrim. aynı değişim talebi hala hem rusya'da hem de dünyanın neredeyse her ülkesinde tekrar var ve belki de daima olacak.

acaba kitlesel hareketlerin çekirdeğini oluşturan değişim arzusu tüm devlet aygıtları, organizasyonları ve kurumları mükemmel biçimde var olsalar bile ortaya çıkmaya devam eder mi?

belki de değişiklik ihtiyacı içsel ve karşı konulamaz bir tür güdüdür.
  • bir anda odanizin dekorasyonunu komple degistirmenize yol acan, haril haril temizlik yapip yepyeni bir gorunume kavusmanizi saglayan, insani mutlu eden ihtiyactir bazen.

simdi bakiyorum da pek sahane oldu be!
  • elinizde olsada değişiklik korkusu nedeniyle gerçekleştirmeye çekindiğimiz kendimiz veya çevremizi değiştirmek gibi durumların genel adıdır. ihtiyaçtır aynı zamanda korkulandır.
  • her alana yayılan bir ihtiyaçtır. her alana yayılmasını ilişkide, kariyerde, mekanda değişiklik gibi başlıklar altında değerlendiremem. insanın beyninin içine yayılan bir ihtiyaçtır çünkü. hep aynı şeyleri düşündüğün, hep aynı şeyleri konuştuğun, hep aynı şeylere sevindiğin sürece, ülke değiştirmen bile değişiklik ihtiyacını karşılamaz. kafanın içindeki ufacık bir düşünceyi değiştirmen bile çare olur ama, oradan oraya savrulup kendini yırtman çare olmaz. sol frame'e bakarken fark ettim bunları. hep aynı şeyleri konuşuyoruz. en çok, yaratıcı olmaya ihtiyacımız var.
  • komple gerekli olan şey.. hayata dair ne varsa her şeyin değişmesi lazım.
  • bilişim sektöründe bir çok değişim yaşanırken ben bütün bu değişimlere direnmiştim, taaa ki şimdiye kadar. şimdi içimde hissettiğim bu değişim ihtiyacına direnemedim ve ani bir kararla konfor alanımdan çıktım. bakalım iyi mi yaptım.
  • daha çok bunalımdayken farkına varılan ihtiyaç.
  • yoğun yoğun geldiğinde, birden sosyal hayattaki herkesi kesip atmak ve yeni insanlara yelken açmakla sonuçlanabilen duygu.
hesabın var mı? giriş yap