• azalarak biter dediğimiz öğrenci tipi.
  • bizde okula gittik hala da gidiyoruz. fakat bizim böyle şeyler yapacak dübürümüz yoktu hem aileyle alakalı hem ortamla hemde öğretmenle. ailen bozuk diyelim benim ortaokul öğretmenlerimden birisini getirin bakalım bunların başına hepsini adam etmezse namerdim.
  • şimdi bu hayvanları dövse bu öğretmen, yarın anası babası gelip sen bizim çocuğumuzu nasıl döversin deyip öğretmenin üzerine yürüyecek. çünkü onun oğlu prens ya da prensestir. bizim zamanımızda bu hareketi yapsak önce sıra dayağından geçer, olayı öğrenen aile tarafından da itina ile tekrar dayak yiyebilirdik. öğretmene niye benim çocuğuma vurdun diyen olursa da hay hay al çocuğunu siktir git güle güle denilebiliyordu okul tarafından. maalesef güzelim sistemi bok ettiler.
  • ben ögretmen olsam, görsem de sesimi cikarmam. onlar bir seyler kapmaya calismiyorlar, ögrenmek istemiyorlarsa zorla götlerinden bilgi ve birikim sokacak degilim pezevenklerin. geldi mi hafta sonu? tschüss! geldi mi yaz tatili ! bye
  • adam kalkıp eskiden de böyleydi diye bu psikolojik şiddeti savunuyor.

siz hangi varoş lisede okudunuz yahu?
  • herkes okumak zorunda değil lan, manyak mısınız? ver siktirnamesini defolup gitsin.

not: her ile üniversite ve havaalanı.
  • lisede yapılan hayranlıklar diye bir başlık var. orada üç beş entry okuyup aslında bunların yeni nesille sınırlı olmadığını görebilirsiniz. ha şunu atlamamak lazım, yeni nesil en basit tabiriyle daha cesur. çekinme, utanma duyguları köreltilmiş. fazla müsamaha göstermemek lazım bu tiplere. yılanın başını ufakken ezeceksin misali, ufak şımarıklıklarında disipline edeceksin ki ilerde böyle hayvanlıklar yapmasınlar. düşünüyorum çocuğum var lisede, öğretmeni beni arayıp videodaki çocuk gibi davrandığını söylüyor. döverim galiba, asla izin vermem böyle bir öküzlüğe. sigara içebilir ama sınıfta değil, okulda şakalar yapılabilir bunlar ayrı mevzular. ama iş hayvanlık boyutuna gidiyorsa durdurmak şart.
  • yeni neslin her şeyiyle tam bir mal olarak gümbür gümbür, cayır cayır geldiğinin bir başka kanıtı daha. bizlerin lisede, ortaokulda bu kadar mal arkadaşları olmadı. bizim zamanımızda sınıfta böyle hareketler yapan biri olsaydı o zamanki hocalar uçan tekmeyi ağzına sokardı bu arkadaşın.
  • bu şerefsiz götlerle aynı sınıfta okumaya, gerçekten okumaya çalışan garibanlar, zeki çocuklar var. olmuyor tabi bir arada. olsa da nereya kadar. acil büyük yaptırım getirilmesi gereken hadise.
  • hayır kardeşim eskiden böyle değildi kimse kusura bakmasın. eskiden ülkücü ve sol görüşlü öğretmenler disiplinliydi onların bi dersinde bunları yap bakalım 1 hafta sıvıyla beslenecek hale gelirdin o göt korkusuna da yapamazsın. siyasetle ne alakası var demeyin bizzat içinde olan biri olarak şimdi ki bu akp li öğretmen tayfası aklı eğitim ve öğretimden başka her şeyle meşgul olduğu için disiplini sağlayacak hocaya da etmediğini koymadığı için bu haldeyiz.
hesabın var mı? giriş yap