• sahibinden'de satış yapan galerilerin sizi sikeceğiz anlamına gelen cümlesi. çünkü siz arabayı aldıktan sonra başınıza gelen veya belirtilmeyen bir boyalı/değişen parça için hak iddia etmek istediğinizde galerici size yazılı olarak sadece ilanı vermiştir. elinizde yazılı bir belge yoktur.

geçmiş olsun şimdiden.
  • çoğunlukla emlak ya da otomobil ilanlarında karşımıza çıkan cümledir.. işin içinde mutlaka bit yeniği vardır.. emlaksa hisseli tapudur ya da ipotek edilmiştir, arabaysa pert kaydı vardır, masrafı vardır vs..
  • emlak ilanlarında sıkça yazılan ibare.

açıklama kısmına sadece "detaylı bilgi için lütfen arayın" yazan var, akıl alır gibi değil.

ya arkadaş sen ilan veriyorsun, oraya birazcık sattığın gayrimenkulden bahsetmen gerekmiyor mu sence ? gerçekten oraya sadece "detaylı bilgi için lütfen arayın" yazılmasını normal mi görüyorsun?

gerçi şu da var, yazılan açıklamaların ne kadarı doğru acaba.

şimdi kriterlerimi seçtim, karşıma 2500 tane ilan çıktı. aslında kriterlere uyan en fazla 300 ilan var ama çoğu kişi doğru düzgün bilgi girmediği için böyle uğraşıyoruz işte. fiyata 1 tl, 111 tl, 111.111 tl gibi şeyler yazanlar, kooperatif hissesine hisseli tapu diyenler, hisseli tapuya müstakil parsel diyenler, içerisinde herhangi bir yapı olmayan arsaya yapı kayıt belgeli diyenler (yapı nerde?), elektrik dibine kadar geldi diyenler (aslında 1 km mesafede), 4 tarafı başka parsellerle çevrildiği halde yola cephe diyenler (yol yok, sadece yan parsel geçiş hakkı vermiş) ...

temsili konum, temsili görsel ile ilan verip açıklamaya da "detaylı bilgi için lütfen arayın" yazan var, arayıp neyi soralım sana şimdi, sadece "nedir" diyebilirim, soru üretecek kadar bilgi bile yok.

ben gidip 2500 kişiyi aramaya başlayım, detaycıyım çünkü, detaylı bilgi istiyorum.
  • reklama da tüm detayları yazılamadığı için de olabilir
  • bu sıralar sahibinden.com'da çok zaman geçiriyorum. kiralık veya satılık ev ilanlarının açıklama kısmında yazan cümle. bakıyorum ev güzel gibi, açıklama kısmına bir giriyorum bu yazıyor.
    acaba amaçları nedir böyle yapmaktaki? bu yazıyı görünce aramıyorum, şuraya iki satır açıklama yazmak neden insanlara bu kadar zor geliyor bilmiyorum. insanda güvensizlik uyandıran cümle resmen.
  • sarı sitede açıklama kısmında sıkça yazılan cümle.

"pezevenk" sanki 20 satır kabasını açıkladı, sonuna da bunu yazayım dedi! açıklamada başka bir şey yok amk. arayan neyin detayını soracak?

bir de kendi dükkanının reklamını 10 satır yazıp, altına bu cümleyi yapıştıranlar var. pavyon ışıklandırması gibi:

"35 senedir güvenin adresiyik,

en iyi biz geçirriz,

bizi arayın bulun,

size de geçirelim..." vs. oku oku, 'hah bilgi geliyor' diye heyecan yap, sonda "detaylı bilgi için arayınız..." yazsın.

skierim satacağınız şeyi afedersin.

(bkz: gerizekalı yemin ederim)
hesabın var mı? giriş yap