• organizasyon müthiş
    birebir fıkradakinin telefon versiyonu olmuş.

temel yaralanmış, cam silerken elini kesmiş, demiş ki bir aile hekimine gideyim. kapıyı açmış içeri girmiş, önüne iki kapı çıkmış, birisinde ‘hastalıklar’yazıyor, diğerinde de ‘yaralanmalar’. ‘yaralanmalar’ kapısını açmış girmiş içeriye, bakmış orada da iki kapı, üzerinde ‘kanamalı’, ‘kanamasız’. demiş ben kanamalıya gideyim, parmağımda yara var diye. kanamalı kapıyı açmış içeriye girmiş, yine önüne iki kapı çıkmış, ‘hayati önemi olan’ ‘hayati önemi olmayan’. ‘hayati önemi olmayan’ kapıyı açmış, kendisini sokakta bulmuş. akşam temel eve gelmiş fadime sormuş: ‘nasıl, iyi baktılar mı?’ ‘vallahi hiç bakmadılar ama organizasyon müthişti’ demiş.
  • sıçtığımızın resmidir.

ben 184'ü arayınca belirtiler varsa ya bana bir ambulans vs. karantina ekibi, ya da şehrimde bulunan karantina merkezlerinin yerini belirtip oraya nasıl ulaşmam gerektiğini, ne gibi önlemler almam gerektiğini söyleyecek bir operatör vardır diye tahmin ediyordum, türkiye gerçeğiyle yüzleştim *

meğer en yakın sağlık kuruluşuna gidip virüsünüzü oraya saçın diyen bir robot çıkıyormuş.
  • abla biraz daha soru sorsa uzaktan check-up yapacakmış maşallah.

"öldüyseniz biri ölmediyseniz ikiyi tuşlayın." gibi bir kapanış bekledim ama o da gelmedi.
  • çok bilgilendirici bir video olmuş. demek ki tüm belirtileri taşıdığımı anladığımda 184'ü aramayacağım.
  • onu tuşla, bunu tuşla; sonra da en yakın sağlık merkezine gidin diyerek surata kapanan bilgilendirme hattı.
    çok bilgilendik teşekkürler.
    edit: aklıma geldi, benim turknet’de böyle işte. onu tuşla, bunu tuşla sonra da hiçbir şeyi halletmeden “aradığınız için teşekkür ederiz” diyerek suratıma kapatıyor.
    ben de didem hanım gibi oluyorum ya, çok zoruma gidiyor.
  • finaliyle birlikte şu moralsiz günümde acı acı güldüren andır.

ilgili video
  • yine iyi sistem hastahaneye yönlendirme yapmış. ben görüşmenin sonunda "geçmiş olsun, s.ki tutmuşsunuz" diyecek sandım.
  • bunları öğrenmek için 1dk telefon görüşmesi yapmaya gerek olmayacak saçmalıktır.

çok güzel sistem, ayakta ve uzaktan tedavi yöntemi
  • eğer 59 ve üzeri yaşında olduğunuzu tuşlarsanız sağlık personeline bağlanıyorsunuz merak etmeyin.
    ölüm riskinize göre hattaki yoğunluğu dağıtıyorlar.
  • 184 zaten tedavi amaçlı bir hat değil. yurdum cahili bu hatları meşgul edeceği için adamlar bu belirtileri gösteriyorsanız hastaneye yönlendirmiş. zaten telesekreterin soruları hep “bilmemne olduğunu düşünüyor musunuz?” şeklinde. yoksa her arayana ambulans götürülse burada da “ota boka ambulans yollanması” diye başlıklar görürüz
    edit: imla
hesabın var mı? giriş yap