şükela:  tümü | bugün
 • bir selman kayabaşı romanı... aldık okuduk... yüzyıllar öncesinden gelen ses yeni bir soluğa karışmış. selçuklu'nun son döneminde yaşamamış devlet-ilim adamı karatay'ın hikayesini anlatıyor. konya karatay üniversitesi'nin desteklediği bir roman. bunu duymak beni şaşırttı. ilk kez bir üniversite bir roman projesi tasarlıyor ve yazdırıyor. üniversite'yi kutlamak lazım. şekspir'i de destekleyen biri vardı, moliere'i de... efendim bu destekçilere mesen denir ki sanatçı koruyucusu manasına gelmektedir. mesela nef'i'yi 4. murad himaye ederdi, baki'yi kanuni... üniversitenin de böyle bir iş yapması şahane değil mi? romana gelecek olursak. selman kayabaşı üslubunu bu romanda da korumuş. zamanla bir tarih anlatıcısına dönüşüyor yazar... konuşur gibi rahat yazıyor. siz de yazarla, tarihle, karatay'la konuşuyor hissine kapılıyorsunuz. alın okuyun.
 • moğolların anadoluyu işgal ettiği dönemde, anadolu direnişinin karatay medresesi etrafında örgütlenmesini anlatan roman, selman kayabaşının kaleminden.
 • filmi yapılıyormuş.mehmet aslantuğ'un da oynadığı film.
 • yamulmuyorsam 2017 yılının en büyük bütçeli yerli filmi, çekimleri konya'da başlamış.
 • büyük prodüksiyonlu başarısız abileri gibi olmamasını umduğum, henüz görücüye çıkmamış sinema filmi. bu alanda * * eli yüzü düzgün bir türk filmi izlemek nasip olacak mı yakın zamanda merak ediyorum.

  ya para var senaryo rezil, ya senaryo var para kısıtlı, ya da her şey var vizyon kırıntı. şu ülkede hepsini bir araya toplayıp çıtayı yükseltseniz ya artık?

  castı da dikkatimi 'şener şen'le görüşülüyor' haberleriyle çekmişti, kendisini yavuz turgul harici bi filmde mi göreceğiz acap derken gidip karatay'ı mehmet aslantuğ'a vermişler. şener şen bu filmde neden yer almadı bilemem; karakter fiziksel olarak zorlayacağı için mi, senaryoyu gözü tutmadığı için mi, programlar uymadığı için mi... birçok sebep olabilir ki hadi bir şekilde olmadı. sonuçta kolay değil, adamın bir filmde yer alması zaten başlı başına bir olay, ne mutlu ikna edebilene. o'na özel nice senaryolar yazıldığını ama beğenmediğini de biliyorum.
  ama alternatif aslantuğ mudur yani?
 • teaser'ı gördükten sonra; yol yakınken bazı sahneleri, hatta filmi tekrar çeksinler. savaş sahnesi (sanki) 'insanları, zemini bez olan bir odaya doldurmuşlar. orada kendi aralarında hurra diye bir şeyler yapıyorlar...' hissi veriyor. tamam green screen de, o bu değil. bokeh efekti gibi arka planda bir şeyler yapmışsınız, allah aşkına nedir o? alan derinliği bi garip. görsel manada etkileyici tek görüntü yok. müzik çok önemli, teaser'de yok. o halde ne var?

  bu filmi böyle çekmenizin sebebi neydi ki.
 • ismini okuyunca bir tereyağ virali sandığım sinema filmi.
 • ilk tanıtım videosu yayınlanmış.

  https://www.dailymotion.com/video/x6cmsqd
 • canan karatay'ın hayatını anlatacak filme güzel bir isim olurmuş.
 • bir an canan karatay'ın karbonhidrata karşı direnişini anlatan değişik bir şey sandım.