• eğer bi dj arkadaşınız varsa şanslısınızdır. çünkü flash belleğinizi verdiğinizde yılda iki kez, kış ve yaz dönemleri yerli ve yabancı şarkıları atar. yoksa öbür türlü çok zor olur.
  • hobi olarak yaptığım meslek.

özellikle trans ve elektronik müzik mixlemeyi seviyorum.
    bu işe ilk olarak numark dj live 2 ile başladım.ilk başlayanlara önerimdir.
  • yaklaşık 6 yıl boyunca icra ettiğim meslek grubu.işin mantığı,teorisini öğrenmek ve uygulamak nerdeyse yarım yılımı aldı.kıbrıs ve bodrum'da (barlar sokağı dahil) sahne aldım.açıkçası ilk başladığım zamanlar eğlenceyi doruklarda yaşıyordum.verdiğim tempoyla o insanların deli gibi dans edişleri,kimi zaman çığlık atmaları,bar deskinin üzerinde oynamaları falan beni neredeyse orgazm seviyesine getiriyordu.fakat gün geçtikçe zevkimin azaldığını hatta bittiğini gördüm.insanlar kopsun diye gece 2'ye kadar çalmayı beklediğim o parçaları bile çalarken artık zevk almıyordum.zaten beklediğim tepkiyi insanlardan da alamıyordum çünkü bizim insanımızın eğlence kültürü çok berbat.daha doğrusu eğlence kültürümüz yok.dans etmek için bile şarkı seçiyoruz ve bu şarkılar genelde ankara'nın bağları,erik dalı,mezdeke,roman havası ve hatta bazen şemmamme bile olabiliyor.ilk başlarda ne kadar çalmayacağım da desem biraz zaman sonra ya patronun ya da müşterirnin ısrarıyla mecburen çalmak zorunda kalıyorsunuz.bu yüzden 2 kere kabini terk etmişliğim bile var.müzik en büyük eğlence araçlarından biridir fakat insanımız ne yazık ki o eğlenceye kendini vermeyip,eğlenceyi kendine göre şekillendirmeye çalışıyor.bu yüzden türkiye'de disc jockey'lik iyice ele ayağa düşmüş vaziyette.(bkz: kerimcan durmaz) gibi tarzı olmayan,yanında getirdiği flash bellek içinde önceden hazırlanmış seti çalar gibi yapan maymunlar türedi.malesef bu tipler istanbul,izmir,bodrum,antalya,alanya'daki en lüks kulüplerde her hafta gecelik 20-25 bin e sahne alırken (bkz: dj tarkan) gibi önemli isimler mısır'a,bulgaristan'a gidip sahne alıyor.bu ve bu gibi sebeplerden artık türkiye'de disc jockey'liğin yapılabilir bir yanı olmadığına kanaat getirdim...
    bonus olarak: -(bkz: cem adrian) neden halk arasında pek tutulmadı diyorum
    -çünkü gay diyorlar.
    -peki (bkz: kerimcan durmaz) neden bu kadar tutuldu diyorum
    -çünkü gay diyorlar.
  • müzikle ve daha geniş olarak sanatla kurmaya çalıştığınız öznel bir ilişkiniz, sorgulamaya açık bir zihniniz varsa, ritim konusunda iyiyseniz veya kendinizi geliştirmek için çokca çabalamayan, basite değil karmaşığa ulaşmak için sabır gmsterebiliyorsanız, yaratıcılık konusunda berbatım da demiyorsanjz sıfır bilgiyle de gayet öğrenilecek ve icra edilecek bir meslektir. burada producerlıktan bahsedilmiyor yani yazarlarımız yine ger şeyi birbirine karıştırmış. yani siz remix yapmayacaksınız. canlı set ve/veya mash-up yapacaksınız. remix veya şarkı yaparsanız bu sizi zaten producer yapar ki sıfır bilgiyle producer olamazsınız önermesi bu noktada dogru olur. ben de djliği 4-5 aydır deep ve proggresive house ile trance çalarak öğrenmeye çalışıyorum. şimdiden bir kaç yerde de çaldım. ankarada djliği * ben de öğrenmek istiyorum veya öğreniyorum ama arada bilgi paylaşımı yapsak da güzel olur diyenler varsa mesaj atsın.
  • garip tipli müptezeller, bi sikime benzemeyen müzikler eşliğinde bu elemanların etrafında tuhaf danslar ediyor.
    bu müptezelleri algılamakta cidden zorlanıyorum ben. durduk yerde sinire kesiyorum kendi kendime gördükçe bunları. yemin ediyorum yetmiş milyonu vurucam ya.

bilen biri anlatsın lütfen bu arkadaşların olayını. teşekkür ederim.

süper meslek.
  • ne yaptığını çok merak ettiğim bomboş kişi. bişey de seslendirmiyor ha varsa yoksa düğmelere dokunup maymun gibi sağa sola kıvırmak. ne bu yani meslek falan mı? o panoyu bilen herkes yapar bunu. bildiğin equalizer değiştiriyor lan bu inekler üstelik ne paralar ne karılar götürüyorlar. hay sokayım böyle işe böyle adalete.
  • istanbul gece hayatındaki vizyon düşmanı djlere önerimdir; iyi ve farklı müzik yapmaya çalışın, yapamıyorsanız trendleri takip edin. mekan sahiplerini yalamakla, sosyal medyada takipçi ya da like satın almakla, 5 sene öncesinin sound'larını kullanarak karı kız düşürmeye çalışmakla olmuyor bu işler.
  • david bowie'nin lodger albümünde yer alan bi parça. hastası olduğum yassassin da bu albümde (bkz: severek dinliyoruz).
  • tanım: açılımı disk jokeyi olarak geçen,elektronik müziğin icra edilmesi sırasında mixing vs ile işi halleden kişi. kişi.
  • macbook onunde dansedip dugmelere basan ve bundan para kazanan pic tipli kisi.
hesabın var mı? giriş yap