• (bkz: gelecek için doğalgaz)
    https://twitter.com/dogalgaz_tr

faturaya olumlu yanından bakın, geleceğimiz için...
  • daha kış havaları gelmemişken antalya gibi yerde 1 aylık 498 tl geldi. kombi 36 derecede ayarlı. geçen aya göre birim fiyata zam da gelmiş. tam kış olsa ne olacak bakalım.
  • ısınmanın lüks sayıldığı bir ülkede, doğalgazı dağıtan firmanın her ay yolladığı faturadır. bu faturanın içeriğine bakıldığında ise tüketicinin devlete epey hibe yardım yaptığı da gözükmektedir.

o ülkenin devleti ise halkından zorla aldığı uçuk rakamlara ulaşan hibe paraları, halkına damla şeklinde vererek "devlet işletmelere bin lira hibe ediyor" sloganıyla halkına yardım ediyor gibi gösterip, aslında yardımdan çok siyasi bir şova dönüştürmeyi uygun görmektedir.

ülke adı vermiyorum, tabii ki bu ülke türkiye değildir herhalde, değil mi canım?
  • ısı yalıtımı zayıf olan müstakil evde kol gibi giren faturadır.

750 lira nedir amın oğulları! üstelik 40'ı geçmiyorum.
  • geçtiğimiz ay iki hafta kullandık ya da kullanmadık 290 civarı fatura gelmiş. bu kombi bilmediğimiz kaçak bir uzantı ile tüm apartmanı mı ısıtıyor çözemiyoruz.
  • 2 gündür kendimi kar romantizmine kaptırmıştım. inanılmaz mutlu ve safça yaşadığım 2 günden sonra, karında durmasıyla birlikte hüzün çöktü içime. bu ayın faturası çok acı olacak.
  • donsan mı ? yoksa kombiyi mi açsan ? ikileminde bırakan şey
  • bu ay iyi soğuk oldu, fatura muhtemelen çok gelecek. zaten doğalgazda baya zamlandı. allah herkesin yardımcısı olsun.
  • kombinin ayarını açtıkça, kendimi, çocuklarını ısıtmak için deste deste dolar yakan pablo escobar gibi hissediyorum.
  • bu ayin 8'inde okunan fatura. 133 mkupe 268 tl idi. ustunden gecen 13. gunde kıs kıs 78 mkup yakmışık. kalan gun 17. boyle giderse yaklasik 320-350 gibi bi' sey gelir. abv.
hesabın var mı? giriş yap