• bakın güzel kardeşim, bakın güzel genç arkadaşım. yatırım yapacaksanız, yada bir beklentiye girecekseniz öncelikle bu bokun dinamikleri nedir, yön belirleyicileri kimlerdir iyi bir araştırın. bilmem kaç bin adet entry var, entrylerin %40 alanlarla taşak geçenler, %40 de almayanlarla taşak geçenlerle ilgili. faydalı entryleri ise sikleyen yok.

entry döşemeden önce uyarayım. entry bol küfür içermektedir. efendilik arayan özgür demirtaş, metin hara yada ne bileyim beşiktaş sayfasına falan gitsin.

öncelikle şunu bilin. bu dogecoin piyasasının %45.27 oranı sadece 10 kişinin elinde ki bu oranın da %28.42 sadece 1 adet yavşağın elindedir.
    diğer bir yönle bakacak olursak ise toplam piyasanın %66.77 'si sadece 100 kişinin elindedir.

şimdi madem ki heves edip alım satım işine girmeye niyet ettiniz, öncelikle piyasa yapıcı ilk 10 pezevengin bir hesaplarını ve hareketlerini check edelim. ben bu 10 pezevenge , pezeveng dışında isimler takacağım ki daha akılda kalıcı olsun.

1- baş pezeveng : bu pezeveng , toplam piyasanın %28.42 sine tek başına sahip.
    dogecoin'in toplam market değeri 36 milyar dolar olduğu göz önüne alınırsa, pezevengin hesabında şuan 10 milyar dolar var. en korkuncu ise bu yavşak piyasaya ortalama 0.05 usd ile girmişti. ve diğer korkunç olan şey ise, 10 milyar doları olasına rağmen, piyasadan şimdiye kadar çektiği en yüklü para , sadece 7 milyon dolar. onu da 12 nisan 2021 tarihinde çekmiş. yani bu adam piyasanın tek başına amına koyabilecek birisi. alım satımlarını iyi takip etmek lazım. satışa başladığı an piyasa tamamiyle buhar olacaktır. iyi yönü ise, adamda peygamber sabrı var, al sat yapmayarak piyasanın daha leş hale gelmemesini sağlıyor diyebiliriz.

2- yancı pezevenk : bu dallama , 2014 yılında müneccim yarağı yemişçesine alttan alttan ne var ne yok toplamış. elinde 10 milyon doları varmış, karıya kıza yedireceğime köpeğe yediririm diyerekten resti çekip basmış 10 milyon doları 0.0018 usd'den . 10 milyon dolar, olmuş mu sana 1 milyar 334 milyon dolar ? götüne girsin o sıfırlar ipne.
    bu ipnenin iyi yanı, hiç elindeki dogeleri satmamış. yeminle bak, 1 doge bile satmamış götü sikli pinti. doge'nin çakılmamasını sağlayan en önemli ikinci adamdır bu. hareketleri dogenin kaderi olacaktır.

3- oynak pezeveng : zırt pırt al sat yaparak piyasanın eline veren bir yavşaktır kendisi. alıma girdiğinde alırsanız, satmaya başlayınca da satarsanız bu lavuğun kazandığı oranda kazanabilirsiniz. yada kaybettiği oranda kaybedersiniz. bu arada, an itibariyle 0.304 usd'den yaklaşık 1 milyar dolarlık işlemde eline verilmiştir. 0.304 üstü gelmeden sikseler satamaz. satamadığı sürece de doge 0.20 usd altını görmez gibi.

4 - taze gelin - bu taze gelinimiz şubat ayında piyasaya ortalama 0.07 usd ile dalıp nisan 12'de kızlığını ucuza bozup ekranı kana bulamış, sonrasında hemen zarını geri diktirip baba ocağına(hodl) geri dönmüş ve yüklü alımlara devam etmiştir. şu an doge'leri ile birlikte doggy pozisyonunda beklemektedir. her an büyük pompaya girebilir. (dump )

5- peçeteci - alım satımlarına bakılırsa son zamanlarda sikişten çok sikişten çıkanlara kolanya peçete tutmuş gibi bir hali var. yüklü karından yüklü zarar etmiş ve terste kalmış şimdilik. doge 0.309 üstüne çıktığı anda toz olacağı kabak gibi belli. bugün hiçbir işlemi yok.

6-mal oğlu mal - 2014 yılında 0.00014 dolarken 5000 doları ile girmiş ve kazancını 500.000.000(mülyon) dolar yapmasına rağmen 1 dolar bile çekmemiş bir maldır. takip etmeye bile lüzum yok bu malı. bir de piyasa yapıcı diye burda reklamını yapıyorum, pehh.

7-

iş bu entry yatırım tavsiyesi değildir. bu entry'e güvenip yatırım yapan fetocudur amk.
  • 6000 adet almıştım 300 ? zarara sattım, kurtuldum.
    bunu neden buraya yazıyorum peki? 20-30 yıl sonra torunlar yaşadıkları sikimsonik hayat nedeniyle beni suçlamak isterlerse, "tamamen dedemin ibneliği" dediklerinde ellerinde bir kanıt bulunsun.

torunlara not: 20 30 sene sonra sizin sikinizle fındık kırmanızdan ziyade, bugün içeceğim rakı daha önemli geldi bana. arkamdan küfür ederseniz de rakı şişesi girsin götünüze.
  • yemin ediyorum boşa uğraşıyoruz teknik, temel analiz falan. berberde traş olurken doge al btt al diyenler kazanıyor biz bir arpa boyu yol
    alamıyoruz evveliyatını, sınırsız arzını, elon muskını sikeyim

kripto borsasına manipülatif ve güvenilmez diyen herkes %100 haklı cidden. siktigimin man kafalısı bir tweet atıyor 7 milyar dolarlık hacim yaratıyor. inanılmaz gerçekten
  • "ekibi çok güçlü, yatırımları çok faydalı, geleceği parlak, kendi ekosistemi var ağbii, yöneticileri çok prestijli, çıkma amacı çok iyi geleceğin parası..." gibi boş laflar edilip aldırılan diğer bütün coinler dibi görürken, tamamen trollüğüne çıkarılmış ve hiçbir alt yapısı olmayan bomboş bir coin 3 günde 5 kat arttı. aylardır analiz kasan, 24 saat grafik izleyip direnç destek diye kafa ütüleyenlerin aylardır kazanamadığını insanlar 1 günde kazanabildi. kripto para borsalarının ne kadar dengesiz olduğunun kanıtı işte. hiç kimseden tavsiye almayın.
  • herkes alıp kazanınca bu değirmenin suyu nereden geliyor diye merak ettim.

hemen ben de aldım. 2.16 dan alıp düşünce heyecandan 1.82 den sattım.

değirmenin suyu benmişim. en azından onu öğrendim.
  • doge 10 lira olacak 15 lira olacak ya toplayalım 3-5 liradan dogeleri 15 liraya satarız. sonra ne oldu ? doge düştü 4 liraya. bunlar kara kara düşünüyor. şöyle bi köpek çıksa da elonu sikse de doge yükselse de bir kar etsek. çok beklersiniz.

şaka maka gidişat iyi değil beyler
  • devlet bir hafta önce 128 milyar doları dogecoin'e bassaydı şu anda dış borcu kapayabilirdik.*
  • bu coin'e para yatırıp da bu coini eleştiren herkesi "hahahaha treni kaçırmış, kazanamadığı için kuduruyor, ben çok kazandım beni kıskanıyor" falan diye niteleyenler var. hayır güzel arkadaşlar, dogecoin almak zor bir şey değil, her borsada var. hatta başlıkta bile dogecoin al diye reklam var amk. kısa vadede kazanmak için de güzel bir şey, alınabilir. ancak ve ancak tüm kripto para borsasının ağzına sıçan bu coinden nefret edilmesi için gayet yeterli sebepler vardır. blockchain bir devrimdir, en basitinden fransa'daki kuzenim western union falan uğraşmadan tonla parayı saniyeler içerisinde çok düşük komisyonlar ile bana gönderebiliyor. ama bu aq coini yüzünden çok güzel projesi olan coinler düşüyor, herkesin kafasında "sikmişim projesini" algısı oluşuyor. kendi açısından haklı fakat bunu gören coin piyasası da teknolojik gelişmeleri bırakıp tamamen manipülasyona yöneliyor, ne kadar çok reklam o kadar çok değer algısı oluşuyor. bu durumda da ne yazık ki tüm kripto para borsası bir ponzi halini alıyor.

kısa vadede kazanırsınız ama uzun vadede tüm kripto piyasası bu köpek yüzünden çok büyük yaralar alabilir. suça ortak olmayın...
  • elon haftaya ibo show'a çıkacak diyolar. o zaman kesin 1 mark olur fiyatı.
  • bir yazılımcı olarak uyarıyorum. eğer hesabınızdaki tüm parayı kaptırmak birilerinin sizin elinizdekileri alıp gitmesine izin vermek istemiyorsanız. sakın üstteki yazarın paylaştığı formlar gibi yerlerde api key ve secret key bilgilerini paylaşmayın.

tekrar ediyorum konuya hakim değilseniz api key ve secret bilgilerini paylaşmayın. sonra çok üzülürsünüz.
hesabın var mı? giriş yap