• ya yatak döşek hastadır, ya çok yalnızdır, ya mazoşisttir, ya asosyaldir, ya çok uzaktadır, ya terkedilmiştir, ya ekilmiştir ya da yalnızlığı gerçekten seviyordur!

bir de şu var;

(bkz: kendi doğumgününü unutmak)
  • güzeldir. hayır hayır değildir aslında. bi başkasının hayatında özel bi yere sahip değilsen, kimse için özel değilsen aslında, ne kadar kalabalık içinde kutlarsan kutla doğum günü değildir o. içten bi mesaj beklersin, ya da bi parti, bi pasta, ufak bi kek mesela... beklersin işte. akşama kadar sayarsın saatleri, sürpriz bekliyosun ya hani. gün biter, moral bozukluğu, facebookta en son ilkokulda görüştüğün arkadaşlarının mesajları artık ne kadar samimiyse onlar da... mesai biter, evine gidersin, o anlam yüklediğin gün geçmiştir artık. mum alırsın marketten, şansına doğum günü mumu yerine kalasvari mum kalmıştır kala kala. yakarsın öylesine üflersin... 4 eylüldeki doğum günüm tam da böyle geçti... boktandır yalnızlık, hele özel günlerde bomboktan!
  • doğum gününü yurtta tek başına kutlamak kadar acıklı olmayan hadise.
  • telefonu kapatıp, interneti kesip , ışıkları söndürerek yapılacak eylemdir.mum sayısı gereğinden fazla olunca kutlamaya gerek kalmıyor
  • itina ile yalnız bırakılan kişinin gerçekleştireceği eylem.

bir kaç kez olunca kendini, kendine belki alışman lazım derken bulabilirsin.

(bkz: yalnızlığın anlaşıldığı anlar)
  • sonu 31 le bitecek günah gecesidir.
  • geçen yıl yaptığım kutlama.

evde yalnızdım, saat gece yarısını geçince kekin* üzerine önceki yıldan kalmış mumu* koydum. gözlerimi kapadım, dilek diledim ,üfledim. iyi ki doğdun dedim bir de.

ailem de arkadaşlarım da aradılar ilerleyen saatlerde. aklına geldiğiniz birileri varsa yalnız sayılmazsınız. hem yalnızlık güzel şey bazen.
  • doğum gününü gemide tek başına kutlamak kadar kötü değildir.
  • 2 sene önce test ettiğimdir. sonuç şu ki bundan böyle maksimum 2-3 arkadaşım- eşim dostumla kutlamaya karar verdim. ne çok kalabalık olup kafa sikecek, ne de yalnızlıktan oturup mum üfleyeceksin. akşamüstüne doğru buluşup güzel bir yerde yemek, ardından kordon gibi deniz kokan bir yerde biraz alkol alacaksın. sevdiğin insanlar olunca güzel olur zaten. onlarca kişiye ne gerek var?
  • kutlamak sayilmaz zira psikopat degilseniz. olsa olsa o gunu diger gunlerden farkli gormuyorsunuzdur yada bir yerlerde yanliz bir hayat suruyorsunuzdur...
hesabın var mı? giriş yap